Zdravý životný štýl|22.09.2015|15:47
10 pravidiel dokonalej pleti

Čo si predstavíte, keď sa povie dokonalá pleť? Niektoré snívajú o čistej pleti bez nedostatkov, iné túžia po pokožke bez vrások alebo mastnoty. Niekedy ale treba svoje pokožke pomôcť, aby vyzerala božsky.

Uvedomte si, čo vaša pleť potrebuje! Začnite sa riadiť 10 jednoduchými pravidlami pre dokonalú pleť a vy už po krátkom čase zistíte, ako vám to prospieva.

Buďte jemná

Ak máte na tvári len pár čiernych bodiek, nepoužívajte zbytočne drsný peeling na čistenie. Pleť si skôr podráždite. Vyskúšajte jemnejšiu formu čistiacej alebo micelárnej vody.

Buďte svedomitá

Pri starostlivosti o pleť dodržujte 3 základné kroky: čistenie, hydratovanie a používanie doplnkovej starostlivosti.  Po veku 25 rokov už musíte používať denný, nočný a očný krém. Bez výnimky!

Dodržujte krúživé pohyby

Pri čistení, hydratovaní, ale aj nanášaní krémov alebo sér nanášajte prípravky smerom zvnútra tváre von jemným krúživým pohybom.

Dodržujte čistenie

Aj keď sa vám možno po celom ulietanom dni nechce dokonale odlíčiť, prekonajte sa a urobte to! Pokožka sa vám časom poďakuje. Navyše pleť čistite ráno a večer, aj keď vyzerá čisto, alebo ste neboli nalíčená. Na pleť neustále pôsobí vonkajšie prostredie a sú v nej rôzne nečistoty a prirodzené mazivo.

Robte to pre seba

Hoci vám kamarátky odporučia výborné odličovadlá, toniká alebo šminky, nepočúvajte ich. Všetky prípravky môžete vyskúšať, ale vy si nájdite takú kozmetiku, ktorá vyhovuje vášmu typu pleti. Napríklad krémový odličovač je vhodný pre suchú pleť a vo forme gélu pre mastnú pleť. Ak patríte medzi ženy, ktoré sa stále ponáhľajú, vyskúšajte micerálnu vodu, ktorá ušetrí čas.

Vyskúšajte tonikum

Tonikum nie je zbytočnosť. Nanášajte ho na vyčistenú pleť pred použitím denného, alebo nočného krému. Vylepšíte odlíčenie a pripravíte svoju pleť na nanášanie ďalších vrstiev kozmetiky.

Hydratujte

Doprajte svojej pleti dostatok vody. Každé ráno a večer používajte vhodné prípravky s dostatočným množstvom vody. Vaša pleť tak bude vyzerať zdravo, sviežo a mlado.

Prispôsobte sa prírode

Potreby vašej pleti sa menia s ročnými obdobiami. Pokožka vám sama prezradí, čo jej práve chýba. Na jar potrebuje osviežiť, v lete chrániť, na jeseň nevysušovať a v zime ošetrovať. Kvôli zmenám počasia je niekedy nutné zmeniť aj starostlivosť o pleť. Nebojte sa urobiť to!

Myslite trochu bio

Mamy a staré mamy vám určite dávali rady, ako využívať rôzne produkty prírody pri problémoch s pokožkou. V niektorých prípadoch mali pravdu. Ak sa nechcete radiť len babskými poverami, vyskúšajte rastlinnú kozmetiku na prírodnej báze s blahodarnými účinkami bez zbytočne pridaných chemikálií.

Buďte šťastná

Každodenná starostlivosť o pleť by vám nemala byť na ťarchu, ale práve naopak. Užite si chvíľku, ktorú venujete iba sebe. Berte to ako krátkodobý odpočinok, relax a pohodu.

 

Ak budete každý deň venovať svojej pleti aspoň 10 minút, dospejete k dokonalosti. Budete žiariť spokojnosťou a šťastím. Verte, že si to všimne aj vaše okolie a všetci budú žasnúť nad tým, ako dobre vyzeráte.

 

Ali

Foto: weheartit.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan