Showbiz|07.12.2015|13:57|VIDEO
 

Do posledného miestečka zaplnený newyorský mega klub Space Ibiza zažil nedávno veľkú oslavu desiateho výročia  Slovak Fashion Night v New Yorku. Ide o najprestížnejšie  podujatie slovenskej kultúry na americkom kontinente.  Nadacia +421 svoje desiate narodeniny oslávila  veľkou módnou prehliadkou so symbolickým počtom desiatich slovenských dizajnerov. Presne toľko rokov dáva    mladým slovenským umelcom a dizajnérom šancu predstaviť svoju tvorbu americkému publiku.

 

“Chceli sme  módnym expertom a fajnšmekrom ukázať našu modernú,  súčasnú tvorbu.Predstaviť tých slovenských návrhárov, ktorí už majú za sebou úspešné prehliadky  doma aj v zahraničí, a ktorí dokážu obstáť aj v medzinárodnej konkurencii , “ vyhlásila pred americkými médiami prezidentka Nadácie Ľubica Surkošová. “všetci návrhári, ktorí predviedli svoje modely  v trendovom klube Space Ibiza  sú  víťazmi  mnohých   súťaží a držiteľmi viacerých ocenení. “ Slovenských dizajnérov zastupovali: Zlatica Hujbertová, Lenka Sršňová, Slavomíra Vlasová, Ema Klein, Izabela Komjati či  Blažena Ostrovská. S úspechom sa predstavili aj  talentované  študentky  z Ateliertu odevného dizajnu  Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave  Duo Silvia Kiss & Andrea Ganóczy. Hosťujúcimi dizajnérkami boli Rakušanka Eva Poleschinski a známa česká umelkyňa šperkárka  Štěpánka Tóth Kurfiřtová.

Na 10. ročníku krásu slovenských modeliek reprezentovala Miss Slovensko Karolina Chomisteková. Na jubilejnom ročníku Slovak Fashion Night  sa predstavila aj etablovaná slovenská dizajnérka Renáta Kliská, tvoriaca pod značkou La Rena. Zučastnila sa ako prvá slovenská dizajnérka aj na prestížnej  prehliadke v Crowne Plaza Times Square FWNY. V rámci programu oslavy 10. Výročia Slovak Fashion Night 2015 vystúpila aj mladá talentovaná  speváčka Monika Bagárová name na Slovensku aj v Česku. Vtipne a so šarmom odmoderovali veľký prezentačný večer Slovenska Američanska slovenského pôvodu Eva Staron a obľúbený slovenský moderátor Justin Topoľský. Organizátori privítali počas večera takmer 900 hostí. Najmodernejší newyorský trendový klub Space Ibiza praskal vo švíkoch.

Hneď po akcii poskytla slovenská dizajnérka Renáta Kliská interview pre TV, ktorá vysielala pre americkú (anglicky hovoriacu) komunitu, ako aj pre latino (španielsky hovoriacu) komunitu. Moderátorka, ktorá viedla toto interview bola nesmierne nadšená z plynulej angličtiny a ešte lepšej španielčiny našej slovenskej módnej dizajnérky. Renáta Kliská dokázala viesť rozhovor s oboma moderátorkami ľavou zadnou, bez nutnosti využitia služieb tlmočníkov. 

Pozrite si celé interview s módnou dizajnérkou Renátou Kliskou za spoluúčasti Ľubici Surkošovej, riaditeľky Nadácie +421 a hlavnej organizátorky Slovak Fashion Night v New Yorku. Renáte skláňame poklonu a dávame palec hore.

 

Foto: Miroslav Vrlík, Nadežda Ťavodová, Alexander Soin, Marek Lukáč

Video: archív R.K.

 

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan