Zdravý životný štýl|24.11.2017|17:13
3 tipy na skvelý vianočný darček

Veroval Tlakomer s EKG


Novinka v domácej diagnostike, ktorá skontroluje nielen krvný tlak ale aj rytmus srdca. V dnešnej uponáhľanej dobe pomáha kdekoľvek a kedykoľvek sledovať tri hlavné faktory zodpovedné za infarkt a mozgovú mŕtvicu - vysoký krvný tlak, nepravidelný srdcový tep a fibriláciu predsiení. Slúži aj na rozpoznávanie raného príznaku porúch prekrvenia či zápalov srdcového svalu. Činnosť srdca meria pomocou dvoch senzorov po stranách prístroja, ktoré sa buď jemne držia bruškami prstov alebo sa priložia priamo k srdcu na dobu 30 sekúnd. Namerané hodnoty spracováva a hodnotenie zobrazuje pomocou zrozumiteľných ikon na obrazovke. Po pripojení k počítaču či tabletu (USB / Bluetooth)  údaje z pamäte spracováva aplikácia Veroval medi.connect. Výsledné tabuľky a grafy možno vytlačiť alebo zaslať emailom lekárovi. Zakúpiť ho možno v lekárňach i na internete. Odporúčaná cena 188,90 eur.

 

Osobná váha Veroval


Váha s moderným dizajnom ponúka celý rad užitočných analytických funkcií. Zisťuje telesnú hmotnosť, BMI index, podiel telesného tuku a svalového tkaniva, hmotnosť kostí, podiel vody. Vedie záznamy pre štyri osoby, môže sa tak stať kontrolórom pre celú rodinu. Displej je odnímateľný, s rádiovým pripojením, sledovať údaje tak možno pohodlne držiac ho v ruke. Všetci, ktorí zápasia s nejakou formou nadváhy, ocenia aj automatické určenie ideálnej hmotnosti a vhodného kalorického príjmu. Váhu možno pripojiť aj k počítaču alebo smartfónu a cez aplikáciu Veroval Medi.connect sledovať históriu svojich pokrokov. Zakúpiť ju možno v lekárňach i na internete. Odporúčaná cena je 73,90 eur.

 

Fitness náramok Veroval


Stráži pohybovú aktivitu, ktorú si môžete ľubovoľne nastaviť. Rozlišuje režimy chôdza a beh, plávanie, jazda na bicykli.  Náramok pri nich vedie presné záznamy spaľovania kalórií, dĺžky aktivity a prejdenej vzdialenosti. Je vodotesný do hĺbky 30 metrov, má funkciu krokomera, stopiek a priebežne zobrazuje spálené kalórie. Vďaka umiestneniu na zápästí dokáže merať aj tep.  Okrem analýzy fyzickej aktivity možno jeho technológie využiť aj na komplexnú  analýzu spánku. Získané údaje možno prostredníctvom technológie Bluetooth alebo adaptéra USB preniesť do smartfónu, tabletu či počítača a pomocou aplikácie alebo softvéru Veroval medi.connect z nich možno vytvárať analýzy a záznamy, zdieľať alebo uchovávať v elektronickej podobe. Kúpiť ho možno v lekárňach a predajniach zdravotníckych potrieb. Odporúčaná cena je 69,90 eur.

 

foto: Veroval/Hartmann/RP_PHOTOLOGY KIK

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan