Travel|25.04.2016|11:37
3 VECI, ABY STE ZVLÁDLI EXOTICKÚ DOVOLENKU S DEŤMI

Ak si myslíte, že cestovať s malým dieťaťom do exotických krajín je riskantné, nie je to tak celkom pravda. Zbavte sa strachu z neznámeho, veď predsa všade žijú ľudia a majú malé deti. Ak chcete cestovať aj so svojimi ratolesťami, stači dôsledná príprava a trochu prispôsobiť program dieťaťu. Ako na to?

Bývať priamo na pláži v malých domčekoch, napchávať sa tropickým ovocím, trhať kokosové orechy priamo zo záhrady pri hoteli, ochutnať pečeného hada, kúpať sa vo vlnách mora, opekať si dary mora na pláži, jazdiť na skútri s celou rodinou podobne ako domorodci, chodiť na masáže a užívať atrakcie, ktoré daná krajina ponúka, aj tak môže vyzerať vaša  dovolenka v exotike.

 

Čo všetko brať do úvahy, keď chcete cestovať mimo Európy s dieťaťom?

  1. Preverte si zdravotné riziká. Ak si nebudete istí, môžete sa obrátiť na cestovnú kanceláriu, v ktore vám radi poradia.
  2. Zbaľte si tie najnutnejšie veci. Čo vám však na dovolenke s malým dieťaťom pomôže, je ľahká bugina doplnená ergonomickým nosičom. Počas večerného potulovania sa mestom ju určite oceníte. Okrem transportu vám poslúži ako miesto, kde sa dieťatko vyspí a vy sa môžete v pokoji napríklad najesť.
  3. Dieťa zvládne aj dlhé presuny lietadlom, pokiaľ sa na to pripravíte. Treba mať premyslenú stratégiu. Nachystajte si pre dieťa kreslenie, príbehy, rozprávky či hračky. Dieťa sa tak unaví a zaspí.

Ak by ste sa vybrali za exotikou napríklad do Vietnamu, odborníci z CK Victory Travel odporúčajú dôkladne naplánovať trasu aj s dostatočnými prestávkami, aby vaše dieťa malo čas na oddych medzi jednotlivými letmi. Vaša cesta by mohla vyzerať takto:

  • Odlet z Viedne cez Moskvu do Hanoja, kde si na letisku môžete zameniť eurá za vietnamské dongy.
  • Smer južný Vietnam - slávny Saigon alebo dnes Ho Chi Minh City, kde si môžete užiť pár dní.
  • Presun do letoviska Phan Thiet - Mūi Né, kde si niekoľko dní oddýchnete.
  • Vrátite sa do Saigonu a letecky sa vydáte do Hanoia, v ktorom tiež čo-to zažijete.

ZAUJÍMAVOSŤ: Vietnamci milujú deti, hlavne tí z južného Vietnamu. Náklonnosť a sympatie k nim prejavujú na každom kroku úsmevmi, pozdravmi, dotykmi, hladkaním a potľapkávaním. O svoje deti teda nemusíte mať na dovolenke vo Vietname obavy.

Autor, foto: CK Victory Travel

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan