Beauty & Health|04.05.2017|12:01
5 tipov ako začať deň pozitívne

Na dobitie bateriek, ktoré vás budú napĺňať energiou počas celého dňa však stačí trocha kreativity. Čo robiť, aby ste zvládli celý deň v dobrej nálade a naplno si užili dlhšie jarné večery?

Pohár vody s citrónom

Pol hodinu pred jedlom je dobré vypiť pohár vody s citrónovou šťavou. Limonáda detoxikuje telo, pomáha schudnúť, ale predovšetkým, stimuluje metabolizmus. Vitamín C si treba dopĺňať pravidelne a citrón ho má neúrekom. Keď do limonády pridáte aj nakrájaný čerstvý zázvor, bude ešte chutnejšia a zdravšia.

Jarné raňajky

Teplé mesiace nabádajú k jedálničku bohatému na sezónnu zeleninu a ovocie. Tí, ktorí preferujú menej sladké jedlá si pochutia na reďkovke, špenáte, póre alebo rajčinách. Milovníci sladkých raňajok, si môžu do kaše pridať jablká alebo hrušky. Jedlá založené na sezónnom ovocí a zelenine nebudú iba výborne chutiť, ale dodajú nám to, čo ráno potrebujeme najviac: vitamíny a minerály.

Energetická sprcha


Mnohí z nás musia svoju rannú rutinu skrátiť na minimum, no rýchla sprcha sa stíha za každých okolností. Vlažná voda garantuje 100 % stimuláciu tela. Po rannej rutine si predĺžte pocit sviežosti dezodorantom CD s vôňou granátového jablka, ktorá naplní váš deň príjemnými pocitmi. Vegánske dezodoranty od CD kozmetiky majú jemné zloženie, preto sú v hodné aj pre dámy s citlivou pleťou.

 

Playlist

Či už počúvate hudbu cez slúchadlá alebo reproduktory, nalaďte sa pozitívnymi a energickými melódiami už od rána. V spoločnosti dobrej hudby sa nielenže ľahšie vstáva, pripravujú raňajky, ale aj vyberá ten správny outfit.

Šport

Ranné vtáčatá majú veľkú výhodu. Stíhajú si dopriať fyzickú aktivitu ešte pred príchodom do práce. Ak sa vám nechce, ale aj tak by ste radi skúsili ranný beh, motivujte sa imidžovým, no pohodlným  športovým úborom. Ak nestíhate posilňovňu, zaskáčte si na švihadle, alebo zadrepujte. Ranná aktivita vás zaručene nakopne.

 

foto: CD kozmetika / shutterstock.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan