Domácnosť|18.03.2015|17:34
Activ’Air® - jedinečné riešenie zdravého ovzdušia v  interiéri

Ako sa hovorí – „môj dom, môj hrad“. Je to miesto, kde trávime až 85% času. A je samozrejmé, že sa v ňom chceme cítiť pohodlne a zdravo.

Vedeli ste, že existuje sadrokartónová doska, ktorá prispieva k čistote vnútorného ovzdušia a eliminuje koncentrácie formaldehydu až o 70 percent? Jej unikátnosť a účinnosť spočíva v revolučnej technológii Activ’Air® , ktorá dokáže túto látku zo vzduchu nielen zachytiť, ale aj rozložiť , takže nedochádza k jej spätnému vylučovaniu. Výhodou je tiež cenová dostupnosť, nenáročná montáž, široká využiteľnosť a extra dlhá funkčnosť – špecializovaná doska vydrží chrániť váš domov neuveriteľných 50 rokov!

Activ´Air predstavuje moderné, ekologické, ekonomické a v neposlednom rade dlhodobé riešenie, ako bývať zdravšie.  Patentovaná technológia čistí vnútorné ovzdušie formou neutralizácie škodlivých látok v ovzduší. O princípe sadrokartónovej dosky RB Activ´Air hovorí  Ing. Juraj Mlynarčík, šéf technického oddelenia Rigips : „Vlastne to funguje veľmi jednoducho. Molekuly formaldehydu sú oveľa menšie, ako sú póry na tomto materiáli. Aj keď sa nám zdá, že je hladký a nepriepustný, je ľahko priedušný. Pri tom, ako vzduch prúdi okolo dosky, dostáva sa zároveň aj do nej. Máme odskúšané, že sa dosiahne až 70-percentné zníženie koncentrácie  formaldehydu v miestnosti, ak je použitý na meter kubický priestoru meter štvorcový tejto dosky.“ 

Odborník vyzdvihuje ako cenovú dostupnosť, tak aj trvácnosť dosky. Napríklad, sadrokartónový podhľad s Activ'Air® v izbe s rozlohou 15 m2 vás vyjde len o ne celých 15 eur viac, ako keby ste použili bežné sadrokartónové dosky a vydrží 50 rokov.

Dosku RB Activ´Air je možné použiť na všetky typy konštrukcií, kde sa pracuje s bežnými sadrokartónovými doskami a jej montáž nevyžaduje žiadne zvláštne technologické postupy. Je ale dôležité, aby doska „dýchala“ a na to treba myslieť pri zariaďovaní izby, tapetovaní či maľovaní. „Nefungovalo by to, keby sme dosku natreli nepriedušnou latexovou farbou alebo by sme to obložili obkladom,“ upozorňuje Mlynarčík, no zároveň ubezpečuje, že existujú adekvátne zdravšie alternatívy – difúzne otvorené farby alebo tapety – a v prípade, že ich použijeme, nie je problémom ani opakované maľovanie.

Bez obáv teda môžete vrstviť farby, meniť odtiene a vzory, ktoré kráčajú s trendmi a meniacim sa vkusom. Ak je pod nátermi upevnená sadrokartónová doska RB Activ´Air, máte istotu, že vaša rodina je chránená na niekoľko generácií dopredu.

Túto technológiu na Slovensko ako prvá a jediná priniesla spoločnosť Saint-Gobain, ktorá má za sebou už 350-ročnú históriu a skúsenosti s inovatívnymi riešeniami zameranými na kvalitu a  ochranu životného prostredia.

Activ’Air®– čistý vzduch po generácie.

www.rigips.sk

 

foto: Tomáš Malý

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan