Culinary|02.09.2015|18:56
Ak neviete žiť bez čokolády alebo čipsov, telo vás varuje

Máte neovládateľnú chuť na sladké, či slané? Nie je to len tak pre nič, za nič. Vaše telo si doslova žiada, ak mu niečo chýba. Zistite čo.

Nedokážete sa na nič sústrediť, v hlave máte iba jednu myšlienku, a to chuť na niečo dobré? Sedíte pred telkou a potrebujete zjesť celý balíček čipsov? Niektorí sú dokonca závislí na chlebe alebo cestovinách. Znamená to, že vášmu telu chýbajú niektoré látky a musíte nekompromisne vynoviť svoj jedálniček. Skúste sa v týchto kategóriách nájsť.

 

Túžite po čokoláde

Ak po dobrom obede potrebujete na uspokojene duše ešte kúsok čokolády, tak vám chýba horčík. Ten sa nachádza v zelenine, ovocí a orechoch.

Túžite po sladkom

Keď neviete ani deň žiť bez sladkého, potrebujete doplniť  až niekoľko stopových prvkom. Chýba vám hlavne chróm. Ten je v orechoch, banánoch a špenáte. Ďalej vám chýba uhlík. Ten nájdete v ovocí. Doplňte do svojho jedálnička aj fosfor, ktorý obsahuje hovädzie mäso, kuracie mäso, ryby, vajcia, mlieko a orechy. Ďalej vám v jedálničku chýba síra. Tú nájdete v brusniciach, chrene a kapuste. A tiež máte málo tryptofanu. Obsahujú ho hrozienka, syry, zemiaky a špenát.

Túžite po slanom

Myslíte si o sebe, že ste závislé na čipsoch, krekrách, či slaných tyčinkách? Nemusí to byť úplne tak. Len vášmu telu chýba chlorid. Snažte sa viac konzumovať ryby a piť kozie mlieko.

Túžite po chlebe a cestovinách

Keď prechádzate okolo pekárne, tak vám z vône čerstvých rožkov tečú slinky? Ak neviete odolať chlebu a cestoviny by ste jedli najradšej každý deň, vaše telo si žiada dusík. Ten nájdete v kuracom mäse, rybách, orechoch a vo fazuli.

Máte chuť na niečo mastné

Na obed ste si dali vyprážaný syr s hranolkami, po ceste z práce hamburger z fast foodu a na večeru ste to doplnili grilovanou klobáskou. Zaujímavá kombinácia. Ak teda neviete nárazovo odolať mastnému jedlu, určite vám chýba vápnik. Obsahuje ho mlieko, syry a listová zelenina.

Rozumieme, že máte dni, keď jednoducho zhrešíte a vášmu telu doprajete čokoľvek. Robí to každý. Ak sa ale sledujete a dlhodobo podliehate chuťovým vášňam, porozmýšľajte o úprave stravy. Nie nadarmo sa hovorí – všetko s mierou.

Ali

Foto: weheartit.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan