Zdravý životný štýl|02.11.2017|09:14
Ako sa chrániť pred stresom a začervenaním!

Kozmetika Payot vám prináša novinky, ktoré bojujú proti začervenaniu a známkam stresu na pleti. Krémy Créme N°2 Nuage a Créme N°2 Cachemire obnovujú  rovnováhu kožnej mikroflóry. Kruhy pod očami, suchá až šupinatá pokožka, akné, začervenanie či vrásky... Aj to môžeme mať zo stresu!

Ako sa pred stresom chrániť?

Stres si nás dokáže naozaj „podať“. Čo je najhoršie, robí to pomaly a zákerne. Pokiaľ sme však dlho v strese, prejaví sa to aj na našej tvári a pleti.  Nespavosť vám zaručí nepekné kruhy pod očami, nedostatok pitého režimu sa zas postará o suchú až fľakatú pleť.  Pod stresom sa tiež vylučuje hormón kortizol, ktorý je hlavným vinníkom pri tvorbe vyrážok a kožných ochorení. Môžeme sa tiež stretnúť so začervenaním kože, a hlavne s vráskami.  Ako ho zastaviť?

Créme N°2 Nuage a Créme N°2 Cachemire

Vyskúšajte novinky od kozmetiky Payot! Créme N°2 Nuage a Créme N°2 Cachemire deň sa dňom vašu pokožku upokoja a rozžiaria. Okrem toho majú hydratačné a antistresové účinky. Upokojujú nepríjemné pocity na pokožke, zmierňujú podráždenie a začervenanie. Ľahká a vzdušná textúra je ideálna pre normálnu pleť a bezproblémové dni, zatiaľ čo kašmírová textúra kombinujúca olej a krém upokojí pleť náchylnú k vysúšaniu v zime alebo ako nočný krém.

Jadro zloženia

Prebiotiká vo forme cukrov vyživujú prospešné baktérie, ktoré sú už prítomné na pokožke, zároveň škodia „zlým“ baktériám a chránia tak kožnú mikroflóru. Probiotiká posilňujú účinky prebiotík prísunom ďalších „dobrých“ baktérií pre obnovu rovnováhy kožnej mikroflóry. Extrakt zo stromu kadidlovníka pílovitého (broswellia) je používaný tisíce rokov kvôli vôni jeho kôre, ktorý prináša pokoj. Ako jedna zo základných zložiek receptúry, znižuje transepidermálnu stratu vody (prirodzený proces vyparovania vody cez zrohovatenú vrstvu pokožky) a upokojuje podráždenie. Extrakt z kvetu jazmínu umožňuje, aby sa pokožka lepšie zladila so svojim prostredím a lepšie sa chránila proti každodenným agresorom.

 

foto: Payot

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan