Móda|24.02.2017|15:40|GALLERY
Ako si zaobstarať perfektné plesové šaty?

Honba za dokonalými plesovými šatami nemusí byť vôbec taká ťažká ako sa na prvý pohľad zdá.

Plesová sezóna je v plnom prúde a mnohé ženy si lámu hlavu práve nad tým, aké šaty si obliecť. Máte možnosť zájsť si do požičovne pre vysnívaný model, alebo si ho rovno kúpiť. Je to len na vás. M=oda je nevyspytateľná a, je škála neprehliadnuteľných rôb naozaj široká. Vďaka nasledujúcom 4 tipom sa ľahko dopracujete k vašim dokonalým šatám.

      1. Nie je ples ako ples

Plesy sú veľmi rôznorodé a je rozdiel, keď sa chystáte na oficiálny ples vo väčšom meste, kde musíte viac dbať na výber outfitu ako napríklad pri takom „dedinskom plese“, kde je najdôležitejšie to, aby ste sa v šatách vedeli čo najviac uvoľniť a tancovať až do rána.

      2. Farba je rozhodujúca

Počas tejto sezóny patria medzi dominantné farby pudrové farby, červená, biela a čierna. Nie každému sa hodí každá jedna z vymenovaných farieb. Je to veľmi individuálne. Keď si budete skúšať šaty, dajte na prvý pocit. Ak pri prvom pohľade do zrkadla máte pocit, že vyzeráte ako princezná z rozprávky, výber je jasný. Pudrové farby naozaj pristanú každej typy pleti, ide o univerzálnu farbu s ktorou nič nepokazíte. Červená je veľmi dominantná a ohnivá farba, odporúča sa preto pre dámy, ktoré chcú svoje okolie zaujať a upútať pozornosť. Biela evokuje v každom človeku nevinnosť a čistotu. Túto farbu by si mali voliť ženy, ktorá majú dokonalú postavu, ktorú chcú zvýrazniť. Čierna klasika nikdy nesklame, ale odporúča sa dámam vo vyššom veku. Stále platí ale pravidlo, že čiernou nikdy nič nepokazíte a pri výbere tejto gotickej farby vsaďte na žiarivé detaily.

      3. Na detailoch záleží

Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása, ale ktorá zo žien by nepodľahla rafinovanému detailu na šatách? Trendom tejto sezóny sú práve jedinečné prvky na róbach ako napríklad odhalený chrbát, sexy čipka, nenápadný výstrih, alebo dvojdielna róba. Ak vám to vaša postava dovolí vyskúšajte poslednú spomenutú módnu vychytávku: dvojdielne šaty. Klasická dlhá sukňa so zvýšeným pásom v kombinácii s luxusným cop topom patrí medzi najobľúbenejšie trendy plesovej sezóny. Ak ste milovníčka trblietavých prvkov alebo kamienkov, kľudne si vyberte šaty s takýmito aplikáciami a budete doslova žiariť na tanečnom parkete. Jedinečnosť šiat môže spočívať aj v zaujímavom strihu.

      4. Výber salónu

Na internete možno nájsť jedným kliknutím množstvo salónov, ktoré ponúkajú plesové šaty, ale ak by ste chceli obehnúť všetky, potrebujete si zobrať minimálne 2 dni dovolenky.  Najväčší výber ponúkajú salóny v našom hlavnom meste a ak natrafíte na ten správny, strávite príjemné chvíle s milým personálom, ktorí vám aj poradí pri honbe perfektných šiat. V spoločenskom salóne WEDA nájdete okrem vymenovaných pridaných hodnôt aj nespočetné množstvo nádherných rôb a doplnkov, vďaka ktorým sa budete cítiť priam ako princezná.

Klaudia Fiolová

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan