Domácnosť|03.10.2017|16:22
Ako spolu súvisia sex a zdravý spánok?

Najlepšie matrace na milostné hry

Čomu dávate prednosť – dobrému spánku alebo dobrému sexu? Podľa vedcov tieto dve aktivity spolu úzko súvisia a obe sú zdraviu prospešné, takže ideálne je, ak môžeme mať oboje.

O kvalite milostného života rozhoduje mnoho premenných. Jedno z prísloví hovorí, že ako dvaja spolu cez deň žili, tak si potom večer hrkútali. Dnešní vedci však majú zo spolužitia párov aj iné poznatky, z ktorých napríklad vyplýva, že pri dostatku kvalitného spánku sa menej hádame a žijeme harmonickejšie. Síce je to informácia z USA, kde sa výskumu podrobila vzorka vyše
500 partnerských párov, ale určite má globálnu platnosť.

Pokiaľ ide o naše čísla, štatistika hovorí, že priemerný slovenský pár sa miluje stokrát ročne, z toho väčšinou (60 %) v posteli. Tu sa dostávame k miestu, ktoré súvisí s oboma činnosťami – s milovaním aj so spaním. Je dokázané, že po uvoľnení napätia je spánok hlbší a tvrdší, takže ráno je celé telo dokonale oddýchnuté.

 

Ako sa zahráte, tak budete spať

Taktiež sa potvrdilo, že na kvalitu milovania do veľkej miery vplýva matrac. „Na milostné ,hrátky‘ je podľa môjho názoru najlepší matrac v celku a nie príliš mäkký,“ hovorí Ing. Anton Chvála, marketingový riaditeľ spoločnosti SEGUM, ktorá sa už 25 rokov venuje výrobe matracov a postelí pre kvalitný spánok.

Za pravdu mu dáva aj spomínaný výskum z USA. Ako najlepšie vyšli na milostné hry latexové a pružinové matrace. Ako nie veľmi dobrí spoluhráči pri sexe sa zas javia matrace z pamäťovej peny, ktoré však majú mnoho iných výhod.

Na súvislosť spánku a sexu si určite spomeňte, keď budete najbližšie kupovať manželskú posteľ alebo v nej meniť matrace. Estetika je totiž len jeden z bodov, ktoré by mali spĺňať. „Najskôr zvyčajne kupujeme rám postele, pretože si vyberáme to, čo sa nám páči. Výber matraca je až druhý krok,“ hovorí marketingový riaditeľ spoločnosti SEGUM. „Ideálne je kupovať rám postele, rošty aj matrace spolu v jednom obchode a nechať si pri tom poradiť od skúseného predajcu, pretože nie všetky postele sú kompatibilné so všetkými typmi matracov.“ Nekompatibilná posteľ?! Ešte to tak! Veď to by spánok ani sex nestáli za deravý groš.

 

Vyskúšať a dať si poradiť

„Každému vyhovuje na spánok aj na milovanie niečo iné, preto treba pri výbere novej postele na to myslieť,“ je presvedčený  Chvála a odporúča nové lôžko najskôr vyskúšať v obchode. Nikde zatiaľ nezaviedli pikantnú službu, v rámci ktorej by sa zákazníci na nádejnej novej posteli mohli k sebe pritúliť alebo si dať „šlofíka“, ale u každého dobrého predajcu sa dá na matracoch poležať a získať tak z nich svoj vlastný pocit.

„Ja osobne by som sa nebál ísť do kvalitných pružinových matracov, pretože je neuveriteľné, ako sa za ostatné roky zdokonalili. S ohľadom na pohodlie a životnosť by som si vybral pružinové jadro, ktoré je chránené listexom. Zároveň však stojí za zváženie, či je pružinový matrac ideálny na manželskú dvojposteľ, pretože keď sa jeden z partnerov otočí, matrac sa pod druhým zavlní. Pri milovaní to však môže byť výhoda,“ rozvíja tému výberu najlepšieho matraca na milostný život A. Chvála zo spoločnosti SEGUM. „Dobrý matrac je taký, ktorý je pohodlný, priedušný, v ktorom sa nedrží vlhkosť ani roztoče a ktorý dobre kopíruje tvar tela. Keď má navyše snímateľný a prateľný poťah, spĺňa podľa mňa všetky kritériá na kvalitný spánok,“ dopĺňa Chvála.

Tak vidíte, výber matraca je hotová veda, inak by mu vedci nevenovali toľko času. Keď si budete vyberať manželské lóže, tiež si doprajte čas a nechajte si poradiť od odborníkov.

 

zdroj foto: iStock.com

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan