Culinary|16.04.2017|13:37
ANI RAŇAJKY, ANI OBED? ANI BREAKFAST, ANI LUNCH? ČO JE TO?

Je to BRUNCH !

Cez víkend si doprajete sladký spánok a zobudíte sa takmer v čase obeda. Na nedeľný vývar a rezeň so šalátom však chuť ešte nemáte! No nič vás nepoteší viac než obľúbený víkendový BRUNCH.

...keď sa spoja raňajky a obed...nájdete v ňom svoje milované víkendové „2 v 1“...

Breakfast a lunch sa spoja v jedno sýte a výdatné jedlo. Ako stvorené na sobotné a nedeľné pohodové „nič nerobenie“. Je to vo vás zakódované. Že víkend patrí vám a výbornému brunchovému úvodu.

BRUNCHOVÉ ZAHÁJENIE PEKNÉHO DŇA

...môže mať veľa podôb...

Tak, ako niektoré nedáme dopustiť na presladené raňajkové ovsené kaše, iné zase uprednostňujeme miešané vajíčka a omelety, taký je i náš brunch. Môže byť sladký aj slaný. Fit aj kalorický. Doprajte si ho cez víkend bez zábran.

...sladké pokušenie pre sladké rána...

Aj vy ste si predstavili tie „bohaté“ a „hrubé“ americké palacinky, zaliate sirupom a posypané množstvom lesného ovocia? To je typický sladký brunch. Pre zamilované páry, pre rodinky s deťmi i pre single ženy, ktoré si dnes dopriali. A čo také wafle so šľahačkou preliate čokoládou? Tieto sladké „brunche“ sú stvorené pre to najlepšie a najpohodovejšie ráno, či skôr doobedie.

...spojenie anglických slov plné anglických slaných hriechov...

Vajcia na sto spôsobov, párky, šunka, syry, slanina, toasty, údeniny. Pre „anglický“ začiatok dňa sa nemusíte zobudiť v upršanom Londýne. Vystačite si aj s našim počasím a výhľadom na cesty, električky, či na kvety a domáce zvieratká na záhradkách v rodinných domoch. Tam, kde je domov, tam aj tak chutí najlepšie. A tento výdatný brunch je naozaj plný znamenitých chutí.

...výdatné brunche môžu byť aj zdravé...

Nezáleží na tom, či sú sladké alebo slané. Raňajky i obedy majú svoje menej a viac kalorické verzie. S brunchom ste na „rovnakej vlne“. Sladké hriešne palacinky a wafle „prekabáďte“ banánovými lievancami s ovocím a medom. Slané párky a šunky zase zdravou omeletou so zeleninou. Použite napríklad čerstvé špenátové lístky a na miesto údeného syra mozzarelu. Zdravé brunche, ktoré zasýtia a neublížia.

...z domovov smerom k novým trendom v reštauráciách...

Moderný brunch neunikol ani pozornosti mnohých reštaurácií. Nepodáva sa v čase klasických raňajok, ani na obed. Nachádza sa „niekde medzi“. Na reštauračnom menu ho zväčša zazriete v sobotu a v nedeľu asi od 10:30 do 13:00h. Možno by ste sa čudovali, no z výnimočného potešenia sa stáva aj bežná víkendová rutina. Veď prečo nie. Brunch by mal byť taký. Netradičný a výnimočný. Lebo to nie sú iba raňajky, či všedný obed.

Brunch je rutina plná víkendového relaxu. Symbol oddychu vo dvojici alebo v dome plnom detí. Aj „singláči“ v ňom objavili svoje čaro.

Keď prvé jedlo dňa je viac ako zasýtenie „hladných krkov“. Keď sa stáva symbolom začínajúcich voľných dní. Výnimočné jedlo, ktoré je rutinou. Keď to nie sú raňajky, ani obed! Ani breakfast, ani lunch! Je to BRUNCH.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

 

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan