Blogy|Viktor|27.04.2015|17:55
Denim

Keď sa povie slovo denim, zvyčajne si predstavíme nohavice – džínsy. Niečo podobné ako z úvodného obrázka. Z tohto úžasného a odolného materiálu sa však vyrába aj viaceré ďalšie oblečenie…

Denim (alebo aj džínsovina či rifľovina) sa pre svoje kladné vlastnosti stal postupom času veľmi obľúbeným. Vznikol pôvodne ako pracovný odev pre amerických robotníkov, no odvtedy si získal veľmi veľa priaznivcov. A dnes ho už dokonca nespájame iba s ležérnym štýlom, ale čoraz viac ho zapájame aj do elegantnejších outfitov.

Bunda

Modrá bunda Lee v sebe nezaprie nádych vintage štýlu. Stredne modrá farba s mierne vypraným efektom sa dobre kombinuje a preto túto bundu ľahko zladíte s viacerými kúskami z vášho šatníka. Navyše, jej slim fit strih zaručí vyniknutie vašej postavy.

Modrá bunda Lee

 

Vesta

Prekvapivo, z denimu sa šijú aj vesty. Ak toto oblečenie radi nosíte, alebo by ste chceli trochu zmenu, siahnuť môže napríklad aj po veste značky Roger Kent.

Tip: Vyskúšajte takúto vestu skombinovať či už s farebnou košeľou alebo aj tričkom.

Vesta, kamenná modrá, Roger Kent

 

Košeľa

V poslednom čase sa do módy vrátila opäť aj košeľa z denimu. Košeľa Levi´s je z predpranej džínsoviny a má zapínanie na patentku.

Tip: Super outfit docielite aj skombinovaním takejto košele s farebnými chino nohavicami.

Džínsová košeľa Levi´s

 

 

Tenisky

Tieto vysoké tenisky G-Star Raw majú vzhľad opotrebovaného denimu. Sú ležérneho štýlu a prinesú vám do života pohodlný model obuvi.

Tip: Pre vytvorenie zaujímavého kontrastu ich skúste skombinovať s nohavicami v béžovej, šedej či bielej farbe.

Tenisky G-Star Raw

 

Klobúk

Klobúk takisto patrí do pánskeho šatníka. Pokojne pritom môže byť ušitý aj z denimu. Určite ho oceníte pri voľnočasových aktivitách, ako napríklad aj tento modrý od značky Next.

Modrý klobúk Next

 

Radi by ste svoje oblečenie z denimu skombinovali s nejakou bundou či kabátom? Niekoľko tipov nájdete na https://viktorovsvet.wordpress.com/

 

Zdroj foto: www.stilago.sk, vlastný archív

 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan