BÁBÄTKÁ ZÁVISLÉ NA TABLETE

Patentové vojny medzi technologickými firmami by mohli konkrovať aj tym politickým. Medzi spoločnosťami ako Samsung a Apple panuje skutočná vojna a potom čo súd rozhodol v prospech Apple, musí Samsung zaplatiť 1,05 miliardy USD. Uškodí to najmä firme Google, vývojárovi operačného systému Android, ktorý Samsung obľubuje.

Platby mobilom na vzostupe.

 

Ak ste si obľúbili paltenie bezkontaktnými kartami, je to pre vás pohodlné a rýchle, v budúcnosti to bude ešte rýchlejšie. V USA sa bude dať platiť mobilom. V’daka firme Pay Pal sa bude takto dať platiť v siedmych miliónoch miest. O pár rokov táto možnosť príde aj do Veľkej Británie.spoločnosti Orange a T-Com vyvíjajú nový spôsob platby. Stačí, aby ste mali pri sebe vždy váš mobilný telefón. Stačí ho priložiť k mobilnému terminálu a viac sa nemusíte starať. Platba prebehne sama. No a peňaženku môžete pokjne zabudnúť doma na stole.

Tatra banka na Slovensku uviedla už bezkontaktné platby, ale platí to len pre iPhone, pre ktorý si navyše musíte dokúpiť NFC čip.

 

Aké nové zariadenia nám spôsobia radosť?

Firma Amazon predstaví novú čítačku elektronických kníh Kindle Touch. Nový displej Paperlight (podsvietený e-ink displej), bude čosi čo bude priťahovať pozornosť. Apple sa rozhodol, že v tomto smere nebude zaostávať.

Ak ste fanúšikom Apple, môžete sa tešiť na nový telefón iPhone 5.

 

Windows 8 si dáva oficiálne nadčas, ale značky Dell a Samsung už avizujú nové hybridy notebooku a tabletu, ktoré na tomto operačnom sytéme pobežia.

 

Sú tablety prínosom alebo skazou pri vzdelávaní detí?

Dnešné deti si už život bez počítača či tableta hádam ani nevedia predstaviť. Tak ako generácia detí ku koncu minulého storočia si nevedeli predstaviť život bez televízora.

Jeden nedávny prieskum priniesol zaujímavé výsledky. V USA asi 10 percent detí do jedného roka má skúsenosť s tabletom. Od 2 do 4 rokov je to 39 percent a od 5 do 8 rokov až 52 percent. Či to bude pre nich pozitívnym prínosom, ukáže čas.

Príťažlivosť tabletu sú si vedomí aj v Apply, kde sú v oficiálnych obchodoch iMacy nahradzované iPadmi vybavenými detskými aplikáciami obsahujúce kreslené postavičky a vzdelávacie hry.

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan