Domácnosť|17.02.2015|17:19
Baby poradňa: Shopping List tehotnej ženy

Keď sa žena dozvie, že je tehotná, určite ju prepadne nákupná horúčka nie len detských vecí, ale aj tých tehotenských. Ale čo naozaj potrebujú budúce mamičky a ako sa vynájsť a ušetriť eurá na dôležitejšie veci, vám opäť prezradí Janka v našej pravidelnej baby poradni.

„Extra špeciálne tehotenské veci som si nekupovala. Prišli mi zbytočne drahé a v podstate ich neskôr ani nevynosíte. Mala som šťastie, že som bola tehotná počas jari - leta, takže maxi šaty, voľné sukne som nosila skoro dennodenne. Rovnako aj legíny, ktoré netlačia, sú naozaj pohodlné a v predajni nájdete tenšie aj hrubšie kúsky. Ak rady nosíte rifle, nemusíte si hneď kupovať tehotenské. Ja som to riešila obyčajnou gumičkou, ktorú som si dala cez gombík a prevliekla cez dierku. Pekne držala a nič ma netlačilo. Vynikajúcou pomôckou je aj tehotenský pas, ktorý je dobrý na chrbticu. Mne osobne postačili aj tie z Lidla. Za pár eur som si kúpila rovno dva.

Dôležité veci sú však práve tie, ktoré potrebujete do nemocnice. Určite by vo vašej taške nemali chýbať jednorazové nohavičky, ktoré zakúpite v lekárni. Sú vzdušné, netlačia a udržia vložku. Tie budete potrebovať vo veľkom množstve, pretože žena počas šestonedelia intenzívne krváca. Takže popôrodné vložky sú skutočnou nevyhnutnosťou. Mne sa osvedčili obyčajné Tesco vložky a pokojne si zadovážte aj štyri balíky. Veľmi dobrou vecou je aj podložka na prebaľovanie, ak by ste náhodu pretiekli, len ju vyhodíte a dáte si novú. Rovnako potrebný je aj krém na bradavky. Na výbere si dajte záležať, lebo popraskané bradavky naozaj veľmi bolia! Osobne môžem odporučiť lanolinový krém.

Ďalej by vám nemala chýbať odsávačka, silikónové košíky na kojenie, vložky do podprsenky, min. tri kusy podprseniek. Nočná košeľa, najlepšie taká, ktorá bude mať gombíky, aby sa vám ľahko manipulovalo s prsníkom. Overené mám aj homeopatiká, ktoré napomáhajú tvorbe mlieka a čaj pre kojace matky. A na záver klasika: uterák, detský sprchový gél, aby vám nedráždil pokožku, ponožky, papuče a župan.“

 

Janka

Spracovala: Radka V.

Foto: hm.com, unizdrav.sk, magister.sk

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan