Domácnosť|24.01.2018|11:26
BAZÁR! KUPUJEME STARÉ A MÁME NOVÉ!

Prečo nie?!

Možno to poznáte. Zišiel by sa nový kus nábytku, ale tie ceny...skúste prehrabať internetové bazáry. Môžete objaviť nábytok s históriou, ktorý dýcha svojim čarom.

Nie je pravda, že nájdete iba starý a bezcenný kus nábytku. Ľudia sa sťahujú neustále. Do nových príbytkov sa im staršie kusy nehodia, či ho len chcú zariadiť v inom štýle. Ak tie staré však stoja za to, prečo tento kus nedopriať niekomu inému za symbolickejšiu cenu.

...vtedy máte šancu na svoj „úlovok“...

Je to jednoduché. Do vyhľadávača naťukajte nábytok, ktorý by ste si rady kúpili. Ideálne aj mesto, z ktorého ste. Nech nemáte problémy s prepravou. Poprípade jeho bližšie okolie.

...sledujte pozorne a do detailov...

Dôležitá je samozrejme cena a fotodokumentácia. Ak zábery nepostačujú, kontaktujte majiteľa. Ak pocíti záujem, určite pošle foto navyše. Potom choďte na vec. Na obhliadku svojho „najdúcha“. Keď je vec z druhej ruky, to neznamená, že sa musíte uspokojiť s hocičím. Aj tu si vyberajte a sledujte pozorne. Nedokonalosti sa nájdu, to je logické. Tak nebuďte zase také kritické! Pokiaľ uznáte, že to stále stojí za to, neváhajte. Keď nekúpite vy, môže iný.

...nájdu sa aj pozoruhodné kúsky, ktoré nové nekúpite...

Predovšetkým, ak ste zamilované do módneho retra alebo starej klasiky. Vtedy určite nebudete hľadať do vetra. V internetových bazároch môžete naraziť na nábytok, ktorý je pre niekoho iba haraburdou. Predáva ho za symbolickú cenu. Vy v ňom vidíte potenciál starého dobrého retro kúsku, ktorý sa nevída. Ak ste šikovné, poľahky si ho môžete zreštaurovať podľa svojich predstáv. Do domova pribudne užitočný pomocník, ktorý bude výnimočný. Nikto rovnaký mať nebude. Svojský, ktorý osloví.

Tak „browsujte“ milé dámy. Ak máte hlbšie do vreciek, ak zháňate niečo iné. Internet a bazáry sú plné prekvapení!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: tumblr.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan