Domácnosť|17.02.2017|15:52
Bezpečnosť na cestách je prvoradá

Povinná výbava osobných automobilov je nevyhnutná súčasť výbavy každého vozidla. Skontrolujte si, či máte v aute všetko, aby ste neostali bezradne visieť na ceste, nevedeli pomôcť iným alebo nedostali zbytočnú pokutu.

Odborníci z AAA AUTO, ktoré oslavuje svoje 25. výročie na trhu, zostavili bezpečnostný balíček, ktorý by nemal chýbať v žiadnom vozidle. Okrem povinných prvkov obsahuje aj položky na viac. Najdôležitejšou súčasťou povinnej výbavy auta je bezpochyby autolekárnička. Pozor si však dajte na dátum spotreby zdravotníckeho materiálu, ak je len jeden modul po exspirácii, považuje sa celá lekárnička za neplatnú. Pokuta môže dosiahnuť až 50 eur.

V povinnej výbave každého vozidla nesmie chýbať ani bezpečnostný odev. Reflexné vesty musia byť umiestnené v dosahu zo sedadla vodiča. Súčasťou výbavy je i homologizovaný výstražný trojuholník. V prípade, že sa auto stane prekážkou cestnej premávky, musí sa vodič obliecť do výstražnej vesty a v čo najkratšom čase umiestniť výstražný trojuholník, a to v dostatočnej vzdialenosti od miesta prekážky, aby ho prichádzajúci vodiči včas a zreteľne videli. Na obale býva návod na použitie s odporúčanou vzdialenosťou umiestnenia od vozidla. V obci to býva minimálne 50 m a na diaľnici 100 metrov od auta. Ak nestojíte na rovnej, ale na kľukatej ceste, umiestnite trojuholník pred zákrutou. Hoci ťažné lano nepatrí do povinnej výbavy auta, v balíčku AAA AUTO ho nájdete. Nikdy neviete, kedy ho budete potrebovať a pomôže vám dostať sa z komplikovanej situácie. Poslednou súčasťou setu sú protišmykové rukavice, ktoré vás ochránia od nečistôt pri prípadnej výmene kolesa.

„Bezpečnostný set sme zostavili na základe dlhodobých skúseností z praxe a konkrétnych prípadov, tak aby zodpovedal nie len legislatíve Slovenskej republiky, ale hlavne, aby bol užitočný pre vodičov a ostatných účastníkov cestnej premávky,“ dodáva na záver Karolína Topolová generálna riaditeľka AAA AUTO.

 

Vyhrajte bezpečnostný lekárnicky set od spoločnosti AAA AUTO. Stačí správne odpovedať do komentára na súťažnú otázku. Víťaza vyhlásime 22.2.2017

 

foto: @AAA AUTO

 
Zapojte sa do súťaže:

Ktorá značka áut je v AAA AUTO od jeho založenia pred 25 rokmi až do dnes tou najpredávanejšou?

Kontaktné informácie:
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan