Zdravý životný štýl|21.11.2017|18:59
Bohém alebo svalovec: Z ktorého sa nám podlamujú kolená?

Nie tak dávno boli ženy všetkých vekových kategórií zbláznené do hollywoodskych búrlivákov, ktorí sa netajili láskou k ženám a odviazanému životnému štýlu. Dnešné nežné pohlavie nemôže arómu tabakového dymu a závan dubového destilátu ani len cítiť. Kultom sa stal vysekaný svalovec, odchovaný na zdravej strave, ktorý vo svojom voľnom čase dá prednosť činkám pred whisky s ľadom. Povedané slovami klasika – čo tie ženy vlastne chcú?

Ktorá chce pretekára?

Odhliadnuc od rôznorodých povahových a fyziologických čŕt uznávame, že tieto dva typy alfa samcov majú predsa len niečo spoločné. Srší z nich testosterón a ten ženy priťahuje ako magnet. Veď ktorá z nás by sa išla pobiť o lenivca na pohovke s „pretekárskym“ bruchom.

Niektorí nešťastníci nemusia vysedávať po krčmách a pivné bruško sa k nim akosi prikmotrí. Jedným z dôvodov môže byť spomínaný testosterón, ktorého nízka hladina spôsobuje okrem iného ukladanie tuku v oblasti pása. „Testosterón má vplyv na naše fyzično, ale aj na naše správanie. Jeho hladina v tele vplýva na kvalitu kože, rast svalov, vlasov, ochlpenie aj sexuálnu aktivitu. Ak ho má muž viac, tak je statný, svalnatý a viac ochlpený,“ vysvetľuje renomovaná výživová špecialistka Janka Trebulová.

 

Pozor na čísla

Testosterón začína pomaly klesať už po tridsiatke, a to o viac ako percento ročne. Na prvý pohľad možno nejde o markantné číslo, ale nenechajte sa tým zmýliť. „Pri poklese testosterónu dochádza k vypadávaniu vlasov, zníženiu svalovej hmoty a k zníženej sexuálnej aktivite. Taktiež sa prejavuje zvýšenou únavou, podráždenosťou, pocitom smútku a depresie, zlou náladou doma aj v práci,“ dodáva Janka Trebulová.

Dobrým pomocníkom na udržanie hladiny testosterónu sú prírodné výživové doplnky, akým je ProMan Plus od NaturaMed Pharmaceuticals s kombináciou horčíka, ženšenu, zinku a ďalších prospešných látok pre mužské zdravie. Mesačné balenie ProMan Plus teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného.

 

Viac informácií o produkte aj o aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webe www.promanplus.sk.

 

foto: ProMan

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan