BOTOX PRIATEĽ DOKONALOSTI?

Každá žena chce byť pekná alebo sa minimálne páčiť. Je to asi prirodzené, veď žena je ozdoba muža.

Ženy od dávnych vekov sa rady krášlili. Zo začiatku využívali prírodné zdroje. Maľovali si linky uhlíkom, ústa si zvýrazňovali malinovou sťavou. Niekedy ale siahali až po nebezpečných zdrojoch. Dokázali jesť malé dávky arzénu, aby získali módnu bledosť, ktorá bola v určitom období veľmi populárna. Často  si spôsobili rôzne zdravotné problémy, keďže túžba po dokonalosti nemala rozumný úsudok. Dokonalý výzor víťazil nad zdravým rozumom.

Postupný vývoj v kozmetike prinášal lepšie a zdravšie alternatívy ako si udržiavať krásu a mladosť. Od rôznych krémov, mastičiek či sér až po chirurgické úpravy. Ženy, ktoré odďaľujú využitie plastickej chirurgie, alebo majú z nej obavy, využívajú zdroje s okamžitým účinkom.

Botox sa stal veľmi populárny. Viditeľný efekt je takmer okamžitý. Nielenže sa botoxom vyhladia vrásky, ale pomôže zbaviť nás aj zlozvykovej mimiky. Okrem iného ženy využívajú botox aj inak. V prípade nadmerného nežiadúceho potenia si ho dávajú vpichnúť do podpazušia a to pomáha redukovať túto nepríjemnosť. Mnohé ženy sú však tiež odporcom jeho použitia. Majú obavu, či je dostatočne zdravý.

Samozrejme ak sa to preháňa, môže byť zdraviu škodlivý. Ak je ale využívaný v rozumnej miere prečo nie. Ženy začínajú riešiť svoj vzhľad najmä dovŕšením 30dky.

Ako som už spomenula má pozitívne účinky ako sa odnaučiť mračiť. Ak sa mračíme získavame nepriateľsky výraz tváre, čo sa odzrkadlí v našom živote negatívne. Určite pôsobí príjemnejšie jasná a príjemná tvár.  A hlavne spokojná. Botox môže pomocť zjemniť výraz tváre. Dnes je už všetko na takej úrovni, že pokiaľ sa to nepreháňa, nehrozí zdravotné riziko.

Používanie botoxu v rozumnej miere nemusí byť škodlivé. Môže pomôcť cítiť sa lepšie, čo prináša viac spokojnosti v živote.

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan