Domácnosť|23.04.2018|17:53
Čakáte návštevu? S týmto štýlovým pohostením určite zabodujete

Pozvať si do bytu hostí je pre každú ženu vždy tak trochu výzva AKO ZAUJAŤ. Určite aj vy máte v rukáve hneď niekoľko dobrôtok, ktoré zvyknete pripravovať pre návštevy najčastejšie. Nikdy však nie je na škodu vyskúšať aj niečo kreatívnejšie. Chcete sa ukázať ako najlepšia hostiteľka? Pripravte svojim hosťom niečo výnimočné, rafinované, a najmä neočakávané. Stačí tak málo!

Tradične, no v exkluzívnom prevleku

Chlebíky s maslom, syrom, šunkou, vajíčkom, uhorkou či typická obložená misa sú overenou klasikou. Skúste však popustiť uzdu svojej fantázii a vymyslite niečo rafinovanejšie. Máme pre vás malý tip: posvieťte si na širokú ponuky značky Exquisit, ktorú nájdete exkluzívne iba v Kauflande, a „vyšperkujte“  klasický obložený chlebík či misu napríklad plátkami lososa, syrom s modrou plesňou, prosciuttom, olivami či mozzarellou. Z misy plnej lahôdok si určite každý vezme to, na čo má chuť. Ak sa rozhodnete pre chlebíčky, pripravte pestrý mix chutí a na každý z nich položte iné ingrediencie. Každý z hostí si tak nájde svojho kulinárskeho favorita.

Status skúsenej someliérky

Dokonalú atmosféru dokáže vykúzliť aj vhodné kombinovanie alkoholu s jedlom. Ak návšteve ponúkate napríklad lososa, ideálnu kombináciu vám našepká už jeho sfarbenie. Určite by ste k nemu mali ponúknuť svieže ružové víno. K rybám však môžete kľudne podávať aj suché biele víno. Ponúkanie vína je skvelou voľbou najmä v prípade syrov. Biele vína sa hodia skôr ku pareným, jemným plesňovým, taveným, mäkkým krémovým syrom alebo eidamu. Po červenom víne siahnite vtedy, ak hosťom ponúkate plesňové, údené, tvrdé či čerstvé syry ako je feta alebo mozzarella. Šumivé vína sa hodia najviac k ricotte.

Sladkosti a iné drobné maškrty

Klasickou súčasťou stola každej správnej hostiteľky bývajú rôzne maličkosti v podobe čipsov, keksíkov, čokolád či slaných pochutín. Ku voňavej káve alebo čaju je však určite najlepšou voľbou  tradičný, či menej tradičný dezert. Značka Exquisit vám pomôže aj v tomto prípade. Okrem lahodných drobností ponúka napríklad aj hotové lahodné tiramisu, takže sa nemusíte trápiť s pečením, a napriek tomu určite zabodujete. Ku sladkým či slaným dobrotám však určite nezabudnite naservírovať aj čerstvé ovocie.

Pripravte pre svoju návštevu stôl výnimočných pokušení a ohúrte ju štipkou chutného luxusu vďaka delikátnym maličkostiam. Vo všetkom vám bez najmenších problémov pomôže Exquisit - exkluzívna privátna značka spoločnosti Kaufland. V jej ponuke nájdete množstvo špecialít, ktoré vďaka elegantnému baleniu poslúžia aj ako skvelý darček.

 

foto: Exquisit / Kaufland

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan