Culinary|04.04.2018|10:42
Chipsy už nemusia byť nutne nezdravé

"Posledný, ale teraz už vážne!" Koľkokrát ste si naivne povedali túto vetu, keď ste sa naťahovali k miske zlatistých, dochrumkava osmažených chipsov? Naozaj ste verili, že končiac týmto lupienkom sa dokážete vzdať ďalšieho sústa svojej milovanej neresti a s pokojom odvrátite svoju pozornosť inam? Lenže, čo potom so zlým svedomím?

Hoci všetci vieme, že vyprážané zemiakové lupienky nie sú veľmi zdravé, svoju závislosť priznalo v prieskume spoločnosti MAX SPORT na chipsoch takmer 86% ľudí, ktorí si ich doprajú aspoň občas pri spoločenskej akcii. 70% opýtaných na chipsoch ulieta dokonca hneď niekoľkokrát do mesiaca.

"Kiež by tak existovali chipsy, ktoré by boli zdravšie," hovoríte si. Riešenie pre zhrešenie nehľadáte rozhodne sami. Ako ukázal prieskum spoločnosti MAXSPORT, existujú medzi milovníkov čipsov minimálne dve tretiny tých, ktorí hľadajú zdravšiu alternatívu tohto vyprážaného lákadlá. Objaviť také chipsy, ktoré by uspokojili chute, neboli pražené na palmovom tuku, ba dokonca neboli vyprážané vôbec a ešte by obsahovali živiny prospešné pre naše telo, to je snom každého milovníka chipsov.

Spoločnosť MAX SPORT vypočula tieto priania, použila inovatívne technológie a vyrobila také chipsy, ktoré spĺňajú práve tieto kritériá. 20% proteínov, intenzívnu chuť a absencia sóje, lepku a palmového tuku robia z pečených Proteín Chips ideálnu náhradu za klasické zemiačiky.

Obsah proteínov v jedálničku hrá veľkú úlohu nielen pre športovcov. Každý by mal počas dňa prijať aspoň 0,8 g bielkovín na 1 kg aktívnej telesnej hmotnosti, čo je hmotnosť tela po odpočítaní prebytočného tukového tkaniva. To sa často nedarí a miesto zdravého jedálnička ľudia siahajú po menej užitočných pochutinách. Vďaka proteínovým čipsom svoje chute krotiť nemusíte. Na rozdiel od klasických zemiačikov ich konzumáciou neprijímate prázdne kalórie, ktoré vám neprispejú ničím prospešným.

 

foto: MAXSPORT

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan