Media|05.06.2019|17:50
Choď po Prešovskom kraji s otvorenými očami a foť

Chystáte sa počas dovolenky navštíviť rôzne zákutie prešovského regiónu? Možno uvítate informáciu o fotosúťaži Choď a foť, v ktorej sa hľadajú najkrajšie zábery z Prešovského kraja. Široká verejnosť i profesionáli sa opäť môžu Od mája až do 15. októbra 2019 sa do súťaže môžu zapojiť amatéri i profesionálny fotografi. Podmienkou je, aby fotografie zaslané do súťaže pochádzali z Prešovského kraja. Víťazné diela a aj tie, ktoré odborná porota dá do finálneho výberu, budú súčasťou putovnej výstavy najkrajších fotografií.

 

Fotosúťaž Choď a foť 
Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska vyhlásila siedmy ročník súťaže Choď a foť.  Je otvorená až do 15. októbra 2019. V súťaži sú štyri tematické kategórie: 1. Príroda, 2. Kultúra, tradície a história, 3. Black & white a  4. Šport, športové aktivity. Základnou podmienkou je, aby bola fotografia zhotovená na území Prešovského kraja.


Fotosúťaž ponúka priestor všetkým, ktorých očaril Prešovský kraj a chcú sa so svojimi dielami podeliť aj s verejnosťou. Či už sú to Vysoké Tatry, Pieniny, Poloniny, drevené chrámy, hrady, zákutia miest alebo ľudia, tradície či momentky, ktoré fotografov zaujali pri potulkách krajom. Na všetky zábery sa budeme tešiť,“ pozýva do súťaže Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

O víťazoch v štyroch kategóriách rozhodne odborná porota, ktorej bude predsedať známy fotograf Jano Štovka, ktorý má na konte viacero celosvetových ocenení. Svojho favorita vyberú i fanúšikovia Severovýchodu Slovenska na Facebooku. Odmenou budú nielen vecné ceny, ale aj putovná výstava víťazov a finalistov fotosúťaže.

Hlavným cieľom fotosúťaže je predstaviť zaujímavosti Prešovského kraja prostredníctvom fotografií a putovnej výstavy po galériách Prešovského kraja.

 

Ďalšie informácie a zdroj foto nájdete na www.severovychod.sk

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan