Domácnosť|06.09.2016|19:59
Čo za nás robila naša mama?

Ak ste ženou a so svojím partnerom stojíte na prahu spoločného života v jednej domácnosti, môžu sa vám niektoré momenty z nasledujúceho článku prihodiť. Alebo vám budú povedomé.  Muži totiž v mnohých činnostiach nie sú doma, hoci by mohli byť. A viete prečo? Pretože ich za nás robila naša mama.

Chodila kupovať voňavky a mydlá

Je viacero miest, ktoré sú skôr doménou žien než mužov. Patrí medzi ne aj drogéria, hoci sa to s nami mužmi v tomto smere lepší. Drogérie sú však miestami, kde sa mužský orientačný zmysel dokáže za sekundu zblázniť z toho množstva rúžov, šminiek a šampónov všade navôkol. Do drogérie chodievala naša mama a aj vďaka nej sme zase my chodili voňaví a čistí.

 

Prala o sto-šesť

Mnohé ženy pokladajú za úspech už len to, ak si ich partner dokáže špinavé veci sám odniesť do koša na prádlo. Vyprať? To je už nadplán. Zapnúť pračku, no, dajme tomu. Ale ktorý program zvoliť, koľko prádla vložiť do bubna a aký prací prášok nasypať dnu? Alebo kam ak nie dnu?! Je to tak, prádlo za nás prala naša mama. A práčka, ktorú vedela majstrovsky obsluhovať.

 

Aj žehlila

Vyprané prádlo je čisté, vonia, ale po vypraní a vybratí z práčky aj tak vyzerá ako čerstvo požuté. O náš slušný zovňajšok sa v tomto smere tak isto starala naša mama. Ako správne postupovať pri žehlení trička alebo košele, na čo dbať pri žehlení nohavíc – to sú veci, ktoré mali v kompetencii naše mamy.

 

Na záver

Je jasné, že paušalizovať netreba ani v tomto prípade. Sú muži, ktorí vyššie zmienené domáce práce majstrovsky ovládajú, vedia kedy a kam treba pridať aviváž a tak podobne. Nikto učený však z neba nespadol, preto s nami, ktorí ich zatiaľ neovládame, majte trpezlivosť. Ako sa vraví – život nás donúti.

 

PS: Autor článku sám seba nepovažuje za maminho maznáčika.

 

foto: pinterest.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan