Vzťahy|29.12.2014|20:29
Dámy, mali ste v posteli obrezaného muža? Tajomstvá obriezky, ktoré možno neviete

Mužská obriezka nie je v Amerike alebo v Afrike vôbec ničím výnimočným. Veľakrát ju muži musia podstúpiť aj zo zdravotných dôvodov. Čo o nej neviete?

V Amerike je až okolo 75% mužov obrezaných, v Afrike sa to v mnohých kmeňoch robí pre náboženstvo, u nás to ale také bežné vôbec nie je. Skúste sa zamyslieť, koľko a či vôbec ste mali v posteli obrezaného muža. Je ich málo, avšak ako hovorí naša čitateľka Lívia je to veľký rozdiel. „Môj priateľ je obrezaný, veľmi rýchlo a ľahko som si na to zvykla. Z hygienického hľadiska je to skvelé a podľa mňa je to aj krajšie,“ smeje sa.

Tajomstvá mužskej obriezky, ktoré ste možno nevedeli

Obriezka je v afrických krajinách úplne bežná a z náboženských dôvodov je to pre židovských chlapcov akási symbolická zmluva človeka s Bohom. Boh uložil Abrahámovi, aby sa na znamenie zmluvy obrezal. Tento zákrok sa nazýva brit mila. Obrezaní sú aj moslimskí chlapci a muži.

Pri súloži s obrezaným mužom dochádza k menšiemu treniu kože, takže to minimalizuje nebezpečenstvo drobného krvácania, čiže je znížené aj riziko vírusu HIV a ďalších chorôb.

Obriezka znižuje pravdepodobnosť rakoviny krčka maternice partnerky, prenos mykózy a bakteriálnych zápalov. Podľa vedeckých štúdií je vraj možnosť, že obrezaní muži môžu trpieť infekciami močových ciest o desaťkrát menej ako neobrezaní.

Obrezaní muži majú v posteli väčšiu výdrž, keďže ich žaluď nie je až taký citlivý.

Až 97% obrezaných mužov má po zákroku sexuálny život kvalitnejší.

Obrezaný penis je podľa mnohých žien krajší.

by Diamond, extra.cz

foto: tumblr

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan