Vzťahy|14.03.2015|16:29
Dámy, pozor na manipulovanie! Podľa tohto zistíte, že si s vami muž robí, čo chce

Je veľa mužov, ktorí svojim správaním so ženou manipulujú. Často to robia chtiac, veľmi prefíkane a nenápadne. Niektorí to majú v povahe a neuvedomujú si, že žena skáče tak, ako oni pískajú.

Pozrite si päť varovných znakov, ktoré vám hneď ukážu, že si s vami váš drahý pekne robí, čo chce.

Vyvoláva vo vás pocit viny. Najmä vtedy, keď vy chcete dobre a on sa tvári, že síce je všetko okej, ale nie podľa jeho predstáv. On to však urobí, lebo vás miluje. Jasná a škaredá manipulácia.

Chce si vás získať vlastným nízkym sebavedomím. Takýto muž zastiera vlastnú žiarlivosť tým, že on vás len miluje a nechce, aby sa mu stalo to, čo s bývalou. Bojí sa najmä preto, lebo sám sebe neverí. Hovorí vám to však milo, aby ste mali pocit, že vy ste urobili niečo zlé a dokonca by ste sa mali ospravedlniť.

Pochybujete o sebe. Najideálnejšie je dostať vás do pozície, aby o všetkom rozhodoval váš muž. O to manipulátorovi ide. Neustále spochybňuje vaše rozhodnutia, poukazuje na chyby a ukazuje vám, ako by reagoval on.

Vnucuje vám zodpovednosť za jeho pocity. Vy ste na vine za to, že on má negatívne myšlienky, zlú náladu a že sa hnevá. Presne vie, ako vo vás vyvolať tento pocit. Opäť nekričí. Povie to tak, že tomu dokonca aj sám uverí.

Presvedčí vás, že to, čo chce on, chcete aj vy. Kompromisy? To váš manipulátor nepozná. On jednoducho chce, aby ste s ním zdieľali jeho názory a aby sa vám páčilo to, čo jemu. Ak to tak nie je, je problém. On si váš však bez problémov zmanipuluje tak, že odrazu zmeníte názor, ani nebudete vedieť ako.

by Diamond, bety.cz

foto: tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan