Domácnosť|03.08.2018|13:04
Darujte misku pre útulok

Ročne zachránia útulky Slobody zvierat na Slovensku viac než 6000 opustených psov a mačiek. Ich počet sa zvyšuje najmä v období po letných prázdninách a Vianociach. Práve vtedy sa z chvíľkových domácich miláčikov stávajú nechcené darčeky. Nie každé zviera má totiž šťastie a dostane sa do opatery starostlivého pána. Ak vám nie je život opustených zvierat ľahostajný, darujte misku pre útulok.

,,V roku 2017 prijali útulky, ktoré spadajú pod našu organizáciu 6368 zvierat v núdzi,“ uvádza Pavla Dugovičová, predsedkyňa organizácie Sloboda zvierat. Približne tretinu zvierat prijal bratislavský útulok Polianky, do ktorého sa vlani dostalo 2108 psov a mačiek. Ostatné prichýlilo 19 regionálnych útulkov na území celého Slovenska. Ide o odchytené a zatúlané zvieratá z ulíc, a tiež také, ktoré boli odobraté majiteľom z dôvodu zlej starostlivosti a týrania.

Rok 2017:

  •  V roku 2017 prijali útulky Slobody zvierat celkom 6368 zvierat
  • Nový domov si našlo 4240 zvierat
  • Do rúk pôvodných majiteľov sa vrátilo 1203 zvierat

 

Pomôcť môže každý

Sloboda zvierat si váži každú spoluprácu. ,,Naša organizácia funguje len vďaka sponzorským darom od spoločností a fyzických osôb. Darí sa nám už 25 rokov a sme skutočne vďační za každú spoluprácu,“ dodáva Dugovičová. Od počiatku fungovania má organizácia na konte 38 000 zachránených zvierat.

Aby sa počet psov a mačiek, ktorým organizácia podá pomocnú ruku, zvýšil, odštartovala Sloboda zvierat spoluprácu s internetovým obchodom Hej.sk a spoločne vytvorili projekt Miska pre útulok. ,,Hlavnou myšlienkou projektu je pomôcť naplniť brušká opusteným psíkom a mačičkám v útulkoch, ktoré nemali šťastie na starostlivého pána,“ vysvetľuje zámer projektu Andrea Jankovcová, riaditeľka marketingu Hej.sk.

Do projektu sa môže zapojiť každý, komu nie je ľahostajný osud opustených zvierat. ,,Zákazník, ktorý v našom e-shope a na pobočkách Hej.sk nakúpi ľubovoľné balenie psích granúl, automaticky daruje jednu misku kvalitného krmiva útulkom združenia Sloboda zvierat v rôznych kútoch Slovenska,“ opisuje riaditeľka marketingu Hej.sk. E-shop nedávno rozšíril svoju ponuku o vyše 2000 chovateľských produktov, ktoré sú k odberu do 24 hodín od objednania na bratislavskom Hejhouse.

Počet odovzdaných misiek v rámci projektu Miska pre útulok môžu zákazníci pravidelne sledovať na webe Hej.sk a na sociálnych sieťach internetového obchodu budú publikované aj fotografie z odovzdávania granúl.

 

Projekt Miska pre útulok odštartoval v júli. Jeho trvanie nie je časovo limitované a jeho jediným cieľom je nakŕmiť čo najviac hladných labiek na Slovensku.

 

foto: hej.sk

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan