Zdravý životný štýl|07.04.2017|11:16
DÁVNA MINULOSŤ KRÁTKEJ JARNEJ ÚNAVY

Lenivý trend modernej doby? Výmysel a mýtus? Nie je všetko tak, ako sa hovorí. Komu sa na jar nelení, tomu sa zelení...no, čo keď sme na jej začiatku „trochu lenivý“?!

Aj Vám sa stáva, že po dlhej zime máte ťažký „rozbeh“ smerom k energickej slnečnej jari? Placebo efekt? Nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Jarná únava má svoju históriu aj priebeh...

...tá krátkodobá je ešte „v pohode“...

Keď Vás zrazu všetko bolí a ste doslova dolámaní ráno, či večer v posteli. Neviete sa rozhýbať a „čiperne“ vstať smerom k nástrahám jarných, pracovných alebo nepracovných, dní. Aj to môžu byť príznaky prebúdzajúcej sa jarnej únavy, ktorá uspáva. Ak tento stav pretrváva, majte sa na pozore. Ak ho pociťujete iba zopár dní, tak sa neobávajte. Takto to s mnohými na jar „chodí“...

 ...treba to len „rozchodiť“...

A jej príčiny? Viete, že počas zimy sa zvyšuje produkcia spánkového hormónu – melatonínu? No a čo ste počas zimy nazberali, prejaví sa aj na začiatku jari. Keď sa čas mení, a my už nie sme zimní, ale letní - telo reaguje lenivým pocitom únavy.

...nech Vás nový jarný život baví...


Niektorým zaberá jarný detox a odstraňovanie toxínov kúrami a diétami. Ale to, čo Vás rozhodne „nakopne a ráno z postele vykopne“ je obľúbená aktivita. Zastavte sa na sekundu. Obráťte svoje hlavy smerom k jarnému slnku a oblohe – aj keď sa ešte stále sem-tam mračí. Nadýchnite sa, veď aj vzduch sa mení. Zmeňte sa aj Vy. Doprajte si svoje Must-have jari. Nech je to čokoľvek, čo Vám deň aspoň na malú sekundu spríjemní. Máte radi dobrú kávu. Tak si ich „zadeľte“ nie dve, ale dnes päť – bez výčitiek :).  Nakopne Vás tisíci pár nových lodičiek – ten jeden nový šatníku neublíži. Láka Vás prechádzka jarnou prírodou, aj keď sa budete ponárať v blate? Choďte do toto! Aj keď sa trochu zašpiníte! Milujete svoju prácu, ale v zime ste sa nevedeli rozbehnúť smerom k novým projektom a ambíciám? Prekonajte jarnú únavu a potešte sa dávkou workoholizmu!

Liek, ktorý nič nestojí (ak si samozrejme nekúpite lodičky od známych návrhárov :)), ale stojí za to! A zaručene zaberie! Len sekundy z dňa, ale jeho účinky sú trvalé! Tak poďme na to!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: tumblr.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan