Media|14.05.2019|12:58|VIDEO
 

Celkom prvé hrané pokémonské dobrodružstvo prichádza vo filme Pokémon Detektív Pikachu aj do našich kín. Založené je na obľúbenej značke Pokémon, ktorá tvorí jeden z najpopulárnejších popkultúrnych fenoménov naprieč generáciami i médiami.

Príbeh začína, keď detektív Harry Goodman záhadne zmizne a jeho 21 ročný syn Tim začne pátrať po príčine. Nie celkom vítaným spoločníkom sa mu stane Harryho niekdajší pokémonský partner, Detektív Pikachu, hláškujúci, rozkošný supersliedič, ktorý aj sám sebe tak trochu hádankou. Ukáže sa, že Tim je jediným človekom, ktorý namiesto známeho „pika pika“ počuje zmysluplné Pikachuove vyjadrenia, vydávajú sa preto spoločne na dobrodružnú cestu za odhalením záhady. Indície hľadajú v neónom osvietených uliciach Rhyme City, moderného veľkomesta, kde ľudia a Pokémoni žijú bok po boku v hyperrealistickom a akciou nabitom, no mierumilovnom svete. Šokujúci vývoj však odhalí, existenciu mesta aj celého pokémonského univerza môže ohroziť nevídané nebezpečenstvo.

 

Prvýkrát vydaný v roku 1996 s omračujúcim ohlasom, Pokémon sa stal celosvetovou senzáciou, ktorá v súčasnosti zahŕňa obrovský videoherný svet s viac ako 324 miliónmi predaných herných jednotiek. Ďalej sem spadajú kartové hry, dostupné v 11 jazykoch a s viac ako 25,7 miliónmi rozdistribuovaných kariet, animovaný televízny seriál s 22 sériami, ktorý je dostupný vo viac ako 160 krajinách sveta, ale aj viac ako 20 animovaných filmov, rovnako ako množstvo kníh, manga komiksov, hudobných diel, hračiek, reklamných predmetov… a aplikácií. Spomedzi tých zožala mimoriadny úspech aplikácia Pokémon GO, vďaka ktorej mohli v uliciach celého sveta loviť hráči a hráčky Pokémonov a zápasiť medzi sebou podobne, ako to robia hrdinovia v spomínaných dielach. Hra má na svojom konte viac ako 850 miliónov stiahnutí. Film Pokémon Detektív Pikachu bude prvou hranou snímkou univerza.

Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures uvádzajú film produkčnej spoločnosti Legendary Pictures, v spolupráci s Toho Co., Ltd a Rob Letterman Film – Pokémon Detektív Pikachu.     

„Detektív Pikachu má veľkú hubu,“ hovorí Ryan Reynolds, ktorý hlavnej postave filmu vdychuje život svojím perfektným načasovaním, štýlom a drzým humorom. „Má skutočne svojský štýl. Je to vážne legendárna postava, ako sa patrí. Viete, vyzerá ako malá bavlnená guľôčka. Predstavte si, že ma niekto roztopí a vleje do tohto malého žltého týpka, a tak to v podstate bolo.

„Už som pracoval na filmoch s počítačovými postavami, ale nikdy predtým som nevidel takýto druh interakcie v takomto rozsahu,“ dodáva. „Je to fakt výnimočné. Keď uvidíte túto prepracovanú živú, dýchajúcu verziu Pikachu na plátne, máte pocit, že sa stačí načiahnuť, dotknúť sa a pomaznať si ho. Ale nemaznajte sa s ním. Nechcem byť zodpovedný za to, čo by vám mohol urobiť.“

„Zamiloval som sa do tohto príbehu,“ hovorí režisér Rob Letterman. „Je v ňom obrovské srdce a je skutočne výnimočný. K takejto hviezde pristupujete s úctou voči všetkému, čo sa už vytvorilo no aj s túžbou priniesť niečo nové. Pikachu je v tomto filme iný kvôli príbehu, ktorý rozprávame, a kvôli svetu, v ktorom žije.“

Film Pokémon Detektív Pikachu predstavuje nový a nezvyčajný pohľad. Vďaka spracovaniu so zreteľom najmä na fanúšikov a množstvu odkazov získava Pikachu a nespočetné množstvo pokémonov vo filme nevídanú podobu: trojrozmerné počítačové tvory, každý má jedinečné črty, komplikované a bojaschopné sily, celkom integrované v hyper-realistickom svete. Zároveň by diváci po celom svete mohli prijať tento originálny, dojímavý príbeh a zábavné postavy, či už poznajú vývoj pokémonov do detailov a dokážu vymenovať všetkých vyše 800 druhov, alebo nie. Mnohí z nich sa objavia na plátne s Detektívom Pikachu vrátane pokémonov ako Psyduck, Charmander, Ludicolo, Snubbull, Squirtle, Bulbasaur, Jigglypuff, Aipom, Lickitung, Mr. Mime... a nepolapiteľný Mewtwo.Zapojte sa do 20. mája do súťaže, odpovedzte správne na otázku a jeden z vás vyhrý balík Detektíva Pikachuho.

 


 

 
Zapojte sa do súťaže:

Pikachu v slovenskom znení rozpráva hlasom:

Kontaktné informácie:
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan