Domácnosť|19.09.2016|11:20
DIÁROVÁ REVOLÚCIA

NESTÍHATE? STÁLE NA NIEČO ZABÚDATE? NA KONCI DŇA ZISTÍTE, ŽE STE NESPRAVILI TO, ČO STE PôVODNE MALI V PLÁNE? CHYBA JE MOŽNO VO VAŠOM DENNOM HARMONOGRAME! ZAČNITE PLÁNOVAŤ, OPRÁŠTE DIÁRE A PERÁ. TU POMôŽE IBA DIÁROVÁ REVOLÚCIA!

Pomocníci, ktorí Vás dajú “do pucu”. Ak máte problém s usporiadaním dňa, či neustále na niečo zabúdate, pomôžu staré dobré diáre.

Zoštylizujte si život vďaka štýlovým diárom…

AKO NA TO?

NEDEĽNÁ CHVÍĽKA NA ŽIVOT

Skúste to takto. Každú nedeľu si nájdite chvíľku na život! Zoberte si do rúk štýlový diár a nalistujte si svoj nový začiatok! Nový začiatok týždňa a nový deň. Skúste si spísať každodenné rutinné záležitosti, ktoré sú pre Vás samozrejmosťou, najlepšie i do časového pásma počas dňa alebo týždňa. Zistítie mnoho zaujímavostí...

...každodenná rutina čas zaberá...koľko?

Dozviete sa, že obvyklé činnosti zrazu „pohltia“ väčšiu časť Vášho času. No počas podrobného zapisovania zistíte aj to, že predsa len sa v určitom dennom, či týždennom okamihu nájde miesto pre ďalšie aktivity a plány, na ktoré podľa Vás nemáte nikdy čas. Chyba bola iba v plánovaní, našli ste v dni dieru? Využite ju! Ako inak – ďalším plánovaním a harmonogramom.

...harmonogram pre život vo voľnom čase...lebo aj ten treba organizovať...


Počas zapisovania týždennej rutiny Vám zrazu v utorok zvýšila jedna, či dve hodinky? Nepremárnite ich a hneď ich vyplňte perom, písmom a následne skutkom! Konečne ste našli priestor na aktivitu alebo potrebnú záležitosť, ktorú ste vraj pre nedostatok času odkladali!

...a zrazu zistíte, že ste iba márnili svoj čas...

Ak si takto podrobne rozpíšete celý týždeň, otvoria sa nové možnosti a „diárové okná“ pre každý deň! Môže Vás prekvapiť aj fakt, že máte vlastne každý deň nejakú tú hodinku na činnosti, ktoré ste plánovali, no nikdy nestíhali...teraz si ich tam „strčte“, lebo harmonogram dňa Vám to umožní. V stredu po práci, keď sú už deti doma a píšu úlohy, alebo „krúžkujú“ máte zrazu voľnú chvíľu. Vidíte a Vy ste si mysleli, že si nenájdete čas pre seba. Tak ju využite – na upratovanie tej skrine, na svoje hobby, pre priateľku a nákupy! Len si to do tej stredy nezabudnite v nedeľu zapísať...aby ste na to náhodou nezabudli ;)

...farebné fixky, perá a papieriky...zahrajte sa s farbami svojho času...


Oranžová pre aktivity detí, zelená pre prácu v domácnosti, ružová pre voľnočasové aktivity a výnimočné záležitosti, modrá pre prácu, červená pre najvýznamnejšie udalosti, na ktoré nemôžete nikdy zabudnúť! A už ani nezabudnete, udrie Vám to priamo do očí! Vyhrajte sa s dennou rutinou a časom, ktorý máte. Ak v diári zazriete červenú, hneď Vám to pripomenie tú dôležitú vec, na ktorú by ste inak možno zabudli. Teraz už viete, že v pondelok o 17tej tam musíte byť, či to musíte urobiť. A teraz už nezabudnete, lebo ste si všetko podrobne naplánovali a vyznačili počas svojej nedeľnej chvíľky na život. Podobne to bude i s ostatnými činnosťami – nedeľný obed s rodičmi s posedením: 12:30h – 14:00h – no jednoznačne červená na výstrahu. Čo ďalej s voľným dňom? Teraz to už viete: 14:00h – 15:30h tréning pilatesu, pokračujete ďalej nákupmi, upratovaním a 20:00h tu máte zase zapísanú chvíľku s kamarátkou – samozrejme s ružovou.

...áno aj takto sa to robiť dá...a stihnete všetko...

VYHRAJTE SA S ČASOM RUKA V RUKE SO ŠIK DIÁROM -  AJ TEN KRÁČA S MÓDOU!

Existujú staré čierne klasiky, ale aj farebné, fashion vychytávky s potlačami a vzormi. Vyberte si ten, podľa ktorého chcete svoj čas organizovať! Hlavne nech Vás vystihuje a nech ho máte rada, veď je stále pri Vás, v každom okamihu života!

A ODRAZU STÍHATE VŠETKO. LEBO STE SI TO TAK NAPLÁNOVALI A TAK TO BYŤ I MôŽE! VĎAKA DENNÉMU HARMONOGRAMU! PRÁCA, DETI, VOĽNÝ ČAS AJ VÝNIMOČNÉ UDALOSTI. UŽ NA NE NEZABUDNETE! NAPLÁNUJTE SI SVOJ ŽIVOT A NEPREMÁRNITE ANI HODINKU! NECH KAŽDÝ DEŇ STOJÍ ZA TO! ŠTÝLOVÝ FASHION DIÁR A VY – PRE PLNÝ DEŇ AKTIVITY I ODDYCHU...lebo aj ten sa plánovať dá!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan