Media|28.01.2019|22:00|VIDEO
 

Príbeh plný emócií a humoru.

Na streche je druhým celovečerným filmom v réžii Jiřího Mádla. Hlavných úloh v príbehu starnúceho, osamelého muža, ktorého náhodné udalosti spoja s mladým Vietnamcom na úteku, sa zhostia Alois Švehlík a Duy Anh Tran.


Príbeh

Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočisko Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamcovi, ktorého našiel ukrytého na streche svojho domu. Môžu však dvaja takto odlišní ľudia vôbec zdieľať jeden priestor bez toho, aby nastala katastrofa? Pomôže v tom ich drzý plán? Spolužitie nevraživého pána, rozhnevaného na celý svet, ktorý mu neuchopiteľne uniká, a mladíka, ktorý hľadá východisko zo zúfalej situácie v neznámom meste, prináša mnoho trecích plôch, tragikomických situácií, ale i prekvapivých nápadov a riešení. Každý z nás totiž potrebuje, aby ho niekto potreboval. A Song potrebuje okrem teplého oblečenia a strechy nad hlavou niekoho, komu bude dôverovať a kto bude dôverovať jemu. Dá sa však veriť neznámemu chlapcovi? Profesor Rypar sa o to pokúsi aj za cenu, že musí sem-tam poľaviť zo svojich zásad a jeho strecha sa musí trochu rozšíriť. Ale dokáže Song túto dôveru skutočne oplatiť?
O filme

Jiří Mádl vo svojej kariére úspešne strieda posty pred kameru a za ňou. V posledných rokoch patrí k vyhľadávaným českým hercom, s úspechom sa ale stretol aj jeho štart na poli réžie. Za debut Pojedeme k moři, ktorý v domácich kinách videlo viac ako 100 tisíc divákov, získal pri vyhlasovaní Cien českej filmovej kritiky 2015 Cenu RWE pre objav roku.

Na scenári filmu Na streche začal pracovať v dobe štúdií v Spojených štátoch. „V New Yorku som rok býval na internáte s ázijským ilegálom. Môj kamarát si prešiel podobným osudom ako Song – hlavná postava v scenári. Bol som nakoniec súčasťou toho dobrodružstva počas takmer troch rokov a viem, čo pre mňa táto skúsenosť znamená a ako veľmi to môže osloviť, a najmä pobaviť publikum,“ hovorí Jiří Mádl.


Podobne ako pri svojom debute chcel, aby snímka Na streche pôsobila horkosladkým dojmom. „Na streche je príbeh o stretnutí s niekým, koho považujeme za cudzinca, no môže byť súčasťou, ktorá nám chýba. Ak máte parťáka, môže byť život zatratenca , ktorého nikto nechce, celkom zábavný. Trocha ilegálneho správania s úmyslom niekomu pomôcť je motorom tohoto filmu,“ hovorí režisér.

Film Na streche bude mať premiéru vďaka Continental film v slovenských kinách od 7.2.2019.

 

zdroj@www.continental-film.sk

 

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan