Media|23.11.2017|13:19|VIDEO
 

Na začiatku decembra, príde do slovenských kín vianočný rozprávkový príbeh plný kúziel a prekvapivých zápletiek. Pod slovenským názvom TRI ŽELANIA (čes. Přání k mání ), chcú českí tvorcovia naviazať na dlhú tradíciu hraných rodinných filmov, v ktoron je súčasné prostredie prešpikované fantáziou a v ktorých sa môže stať čokoľvek.

„Nie sú tu hrady, draci, princezny ani princovia.,“ upozorňuje ale režisér Vít Karas na to, že film nie je klasickou rozprávkou. „Tri želania je jednoducho vianočný príbeh s troškou kúziel. Pre mňa je to návrat k filmom, akým bol Pan Tau alebo Lucie, postrach ulice.“ Najväčšími prednosťami filmu, sú podľa tvrocov – výrazný štýl, výtvarné pojatie a nadsázka. Hlavný hrdina Troch želaní Albert, je zúfalo a úplne jednostranne zamilovaný do sestry svojho kamaráta. Vďaka dobrému skutku, získa od kúzelného starčeka jedno prianie a s ním prichádza ťažká otázka – ako ho najlepšie využiť? Kdekto mu ho chce vyfúknuť len pre seba a on sám ho nechce úplne premárniť. Začína cesta poznaním a veľkým rozhodnutím...

Kreatívny producent Jan Maxa vníma Tri želania ako výzvu, prísť na Vianoce s niečím novým a pritom neodradiť divákov, ktorí v tradičnom čase očakávajú tradičný obsah. „Verím, že Tri želania (Přání k mání) je práve takýmto projektom a že divákov ich sviatočné večery obohatí o nový a napriek tomu dôverne známy zážitok.“ Rodičov, varietných kúzelníkov, hrá Jitka Čvančarová a Martin Myšička. Svojrázneho boháča Vítězslav Jandák. V dalších úlohách se predstaví Petra Blesáková, Jan Vondráček, Simona Babčáková. Slováci Ivan Romančík, Marián Slovák, Lukáš Latinák a Zuzana Onufráková, ďalej Jan Přeučil, Vanda Hybnerová, Václav Neužil a Lukáš Příkazský. Úlohy detských hrdinov hrajú Filip Antonio Kubíček, Lukáš Březina, Michaela Pecháčková a Jan Maršál.
Slovenským koproducentom filmu je televízia Markíza a Promea Communication. Do slovenských kín ho od 7.decembra uvedie Continental film.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan