Zdravý životný štýl|06.08.2017|18:19
Dobrá rada za to stojí!

Doslova a do písmena...

Dnes už nie je nič neobvyklé, ak si k nej, či k nemu sem-tam zájdete. Lebo nie je nad zlato, v tomto prípade je ale za peniaze...

PORADÍ BEZ VÝĆITIEK A PREDSUDKOV

Odborne a s originalitou. Ak nie ste vo svojej koži, keď si myslíte, že vám ani priatelia nepomôžu, ani patner alebo partnerka. Vtedy toho svojo pomocníka vyhľadajte.

NEZNAMENÁ TO, ŽE STE BLÁZON

Predovšetkým v dnešnej dobe plnej zhonu a stresov. Keď neviete, kam skôr zájsť, keď vás niečo trápi a nemáte čas nad tým premýšľať. Ono vás to počká. Zastihne a vybuchnete. Emocionálne, citovo. Radšej k nemu zájdite a riešte svoje problémy odborne a bez zábran.

KEĎ SI NIKTO NEVIE RADY, ON/ONA PORADÍ

PSYCHOLÓG! Presne tak. To, že ste sa na to odhodlali, neznamená, že ste slabá osobnosť. Možno práve naopak – začali ste riešiť svoje problémy, nabrali ste odvahu a to si vyžaduje silu a energiu. Niekedy sa netreba zamýšľať nad tým, že svoje hodiny múdrosti majú možno predražené. Je to pravda, alebo nie? Ťažko povedať. Ono naozaj dobrá rada je nad zlato. A stojí za to. Za vyprázdenie peňaženiek, za čas a odvahu. Hovorí sa, že zdravie si za peniaze nekúpite. Ak si ale vďaka nim dokážete aspoň trochu pomôcť, prečo nie! Psychika človeka je vážna vec. Netreba nad ňou krútiť hlavou. Ak už dlho pociťujete problémy, ak vás niečo trápi, riešte to. I keď sa môže spočiatku zdať, že je to iba malichernosť. Ak sa najprv zdôverujete ľuďom v okolí a ich rady nepomáhajú, či máte pocit, že vaše strasti berú naľahko, vtedy zájdite za odborníkom.

A SVET JE HNEĎ ZLATÝ SO ZLATOU RADOU A POMOCOU

Predsa len, nepýtajú „loooveeee“ len tak zo srandy. A tú si z vás už vôbec nerobia. Nekrútia hlavami a nemyslia si, že vás trápia banality a neviete iba čo „odobroty“. Oni dokážu odhaliť, čo ani sami o sebe netušíte. Vyjadria to slovami, ktoré vy nevyslovíte. Povedia to za vás – výstižne a do písmena. Máte pocit akoby vás poznali odjakživa – všetky nevyslovené túžby, obavy, tajné zákutia ubolených sŕdc a duší. To, čo vás už tak dlho dusí.

JE TO VONKU – NECH TO IDE PREČ – NAVŽDY A ĎALEKO

Aj keď pomaly, ale isto. Ak cítite ľahkosť bytia a úsmev na tvári po prvom sedení, urobili ste krok vpred. Správnu vec, nech si okolie myslí svoje. Vy viete, že ste to potrebovali a potrebujete. Pokračujte ďalej – čas na svoju hodinku terapie si nájdete, musíte, ak ide o psychické zdravie – a to je MUST HAVE!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan