Rozhovory|28.11.2012|15:06|GALLERY|VIDEO
 

To je výstižné motto generálnej riaditeľky hotela Sheraton Bratislava Simone Dulies. V apríli to bude rok, čo žije na Slovensku. Profesionálnu dráhu hotelierky odštartovala odbornou stážou v Düsseldorfe. Krátko nato sa odsťahovala do USA, kde strávila 11 rokov. Začínala ako recepčná vo Four Seasons Hotel Newport Beach. O tri roky prešla do spoločnosti Starwood Hotels and Resorts, ktorá ju zamestnáva už 13 rokov.

Snívali ste ako dieťa o tejto práci?

Nie. (Smiech.)

Čím ste chceli byť?

Ako malé dievča som chcela byť veterinárkou. Keď som mala asi 14 rokov, premýšľala som o kariére prokurátorky a štúdiu práva. Všetko sa zmenilo, keď som mala asi 16 rokov a s rodičmi sme sa zaregistrovali v peknom hoteli. Očarila ma tá atmosféra. O rok som už brigádovala v hoteli, vyskúšala som si prácu na rôznych oddeleniach a veľmi sa mi to zapáčilo. Aj upratovanie izieb, aj práca v bare. Vtedy som sa asi rozhodla pre hotelierstvo.

A čo zvieratá a vaša láska k nim? Máte nejaké zvieratá doma?

Mám dve mačky a koňa. Ale ten je ustajnený mimo môjho domova.

Sú pre vás zvieratá relaxom?

Sú mojou veľkou vášňou. Vždy ma zbavia stresu z celého dňa. Či už mačky, keď prídem domov, alebo pár hodín na konskom chrbte, keď sa môžem previesť na mojom koni vo voľnej prírode.

Kôň je pre mňa trošku nebezpečný, mám z neho rešpekt.

To aj ja, ale je to úžasné zviera. Jazda na koni je neuveriteľným spojením medzi človekom a zvieraťom. Prináša mi to veľký pocit slobody.

Vraj celkom dobre tancujete latinsko-americké tance.

Áno, áno, len už na to nemám toľko času. Keď som pracovala v New Yorku, zúčastňovala som sa aj na súťažiach. V súčasnosti som rada, keď si popri práci, hodinách slovenského jazyka a zvieratách nájdem čas aspoň na jednu hodinu do týždňa. Ale veľmi svedomite sa snažím relaxu venovať cez víkendy.

Poďme k hotelom. Čo potrebuje dobrý hotel?

Dobrých zamestnancov.

Takže všetko je to o ľuďoch?

Áno, myslím si, že môžete mať super hotel, no návštevníci sa v ňom nebudú cítiť ako doma, keď v ňom nebudete poskytovať vynikajúce služby. Nepomôže vám ani dobrá lokalita, keď nemáte tých správnych ľudí na tých správnych miestach. To je moje motto.

Pochádzate z Nemecka, pracovali ste po celom svete, dlho ste žili v USA, aktuálne pôsobíte na Slovensku, kde sa cítite ako doma?

Teraz som doma tu. Aj keď sa vraciam z návštevy mojich rodičov, hovorím, že idem domov. Tam to volám domov domov. (Smiech.) Narodila som sa tam, pochádzam odtiaľ, ale doma sa teraz cítim tu. Veľmi rýchlo som si na Slovensku zvykla. Na všetko, na krajinu, na ľudí. Domov pre mňa teraz znamená Bratislava, nie Nemecko.

Čo potrebujete preto, aby ste sa niekde cítili ako doma?

Všade si beriem svoj nábytok, knihy a rovnako mám vždy so sebou veľa obrazov, ktoré namaľovala moja priateľka. Je to súčasť môjho ja, ktorá dotvára ten pocit domova. Samozrejme, rovnako aj moje mačky a kôň mi pomáhajú sa aj mimo Nemecka cítiť všade ako doma. A ešte priestor. V New Yorku som bývala v malom apartmáne a odvtedy je pre mňa priestor veľmi dôležitý.

Už ste spomenuli, že pre dobrý hotel sú dôležité služby na vynikajúcej úrovni. Iste veľa cestujete. Keď prídete služobne do iného hotela, prejaví sa u vás choroba z povolania a kontrolujete, či je všetko v poriadku?

Nechcem, ale robím to. Jednoducho si nepomôžem. Spomínam si, ako sme raz s priateľkou chceli prenocovať v malom moteli na kalifornskom pobreží a chtiac-nechtiac som v kúpeľni našla švába. Nezostali sme tam. Ale samozrejme, všímavá som aj v dobrých hoteloch. Aké uniformy nosia zamestnanci, aké sú dekorácie, jednoducho sledujem, ako to robia iní, pretože ma to môže inšpirovať a môžem nejaké veci použiť aj v našom hoteli.

Kde sú podľa vás najlepšie hotelové služby na svete? Okrem hotela Sheraton v Bratislave.

Myslím si, že Ázia má v hoteloch najznámejších svetových sietí veľmi kvalitné služby.

Čo je pre vás hlavným pracovným cieľom v roku 2012?

Priniesť do hotela Sheraton viac turistov a tým viac práce. Prajem si, aby si obyvatelia a návštevníci Bratislavy zvykli chodiť ku nám na drink do baru či na nedeľný obed do našej reštaurácie. Jednoducho, aby sa z návštevníkov hotela Sheraton stala akási komunita.

 

by Nikoleta Kováčová

Foto: Sheraton Bratislava

Video: Nikoleta Kováčová

 

SAMOSTATNÝ BOX:

 

Hotel Sheraton Bratislava

Ponúka 186 izieb a 23 apartmánov v príjemnom prostredí, ktoré dotvára reštaurácia Brasserie Anjou, Amber´s bar s vinotékou, Port Wilson vo vstupnej hale, kúpele a fitnes klub Shine SPA. Majú rozlohu viac ako 800 m2, vyhrievaný bazén, suchú a parnú saunu a sedem terapeutických miestností. Ponuka hotelových izieb je skutočne široká - 186 jedno- alebo dvojlôžkových izieb s rozlohou od 29 do 42 m2 a 23 apartmánov s rozlohou do 210 m2. To všetko doplnené charakteristickými posteľami s technológiou Sheraton Sweet Sleeper™. To je plyšový matrac, hrejivý poťah, pohodlná perina, šuštiace obliečky. Množstvo hypoalergénnych, perových/páperových vankúšov. Keď zaspíte v posteli Sweet Sleeper™, hranice medzi snom a realitou sa stratia. Výhodou hotela sú veľkorysé kongresové priestory na ploche viac ako 700 m2, vrátane priestrannej bálovej sály, osvetlené prirodzeným svetlom a vybavené najmodernejšími technológiami.

História značky Sheraton Hotels & Resorts siaha do roku 1937, kedy Ernest Henderson a Robert Moore kúpili svoj prvý hotel v Springfielde, štát Massachusetts. Vizionárska dvojica ho zakrátko premenila na jeden z najvyhľadávanejších hotelov v meste a prišla aj s nápadom nezameniteľného loga Sheraton – silné S orámované vavrínovými vetvičkami. Počas nasledujúcich dvoch rokov otvorili ďalšie tri hotely v Bostone a čoskoro expandovali na Floridu. S ambíciou medzinárodnej expanzie kúpil Sheraton v roku 1949 dve kanadské hotelové siete a v 60-tych rokoch minulého storočia vstúpil na trhy v Mexiku a na Strednom Východe. Prelomovým sa stal rok 1985, kedy sa Sheraton stal prvou hotelovou sieťou, ktorá začala pôsobiť v Číne. V roku 1998 sa stal súčasťou siete Starwood Hotels & Resorts

Worldwide, Inc. a upevnil si pozíciu prvotriednej značky.

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan