Domácnosť|29.01.2018|17:24
"DOG PARKER" v NEW YORKU

Pes je najlepší priateľ človeka, kamarát a spoločník. V tom sa asi zhodneme.

Medzi psom a človekom od nepamäti vládne prirodzené spojenectvo. Cesta k vytvoreniu správneho vzťahu k nášmu psovi závisí od našich inštinktov i od inštinktov psa. Aby sa cítil bezpečne a dôveroval nám, musíme sa ho naučiť akceptovať a komunikovať s ním na vhodnej úrovni. Dnes sú psy neodmysliteľnou súčasťou života mnohých z nás či sú už malí alebo veľkí, krátkosrstí aj chlpatí, roztomilí i naoko hrôzostrašní. Sprevádzajú nás doslova skoro všade. Na prechádzkach, pri športe, predovšetkým sú našimi oddanými poslucháčmi a priateľmi, ktorí nám dennodenne zlepšujú náladu. Nekritizujú ani neodvrávajú, dokonca nemajú ani žiadne hlúpe otázky. Väzba, alebo takzvané puto, ktoré vznikne medzi psom a jeho pánom, je silné a trvá navždy. Vždy sa však vyskytne problém, keď svojho miláčika nemôžeme zobrať so sebou.

Chelsei Brownridgeová, zo Severnej Karolíny,(majiteľka nápadu) vymyslela nie len pre svojho štekajúceho chlpáča Winstona "DOG PARKER". Teda špecialnu psiu búdu, kde môžete na určitý čas nechať svojho štvornohého miláčika.

Búdy pre psov patria do základnej výbavy najmä pre psy, ktoré trávia veľa času vonku. Pri výbere psej búdy musíme dbať na to, aby mala správnu veľkosť a aby sa v nej náš pes cítil pohodlne. Zabudnite však teraz na drevené búdy. Je tu nová búda kombinujúca tradíciu s najmodernejšiou technológiou. Pri jej vývoji sa nemohol podceniť zdravotný, technický ani technologický detail a celá stavba bola konzultovaná s desiatkami odbornikov. Búda zabezpečuje celkové pohodlie pre dočastného obyvateľa. Izbová teplota sa pohybuje okolo 20 stupňov Celsia, stály prívod čerstvého vzduchu a čistotu zabezpečuje UV svetlo zabíjajúce vírusy, baktérie a plesne. Samozrejme nezabudlo sa ani na temperament jedinca, ktorý práve bude využívať túto búdu a tak ju zhotovili z materialu, ktorý je odolný oproti pazúrom a čelustiam psa. Vymyslieť názov a výstižne ju pomenovať už bola čeresnička na torte. Nazvala ju "DOG PARKER" a rozmiestnila ich po celom New Yorskom Brooklyne. Aby sme vedeli ako sa náš štvornohý miláčik cíti v novom prostredí, tak je zabezpečená webcamera, ktorá to všetko starostlivo sleduje. Búda je vysoká asi 120 centimetrov, dlhá 85 centimetrom a široká okolo 75 centimetrov, čo znamená, že je pre malých až stredne veľkých psov.

Ako sa však dozvieme kde sa "DOG PARKER" nachádza a či je práve k dispozícii? Stači si cez telefón stiahnuť webovú stránku dogparker.com s príslušnou aplikáciou, ktorá nám poskytne všetky potrebné informácie. Táto novinka sa môže čoskoro expandovať z New Yorku do sveta, o čom svedčí záujem o prezentáciu tohto projektu na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone v novembri 2017, predstavujúce svetové technologické novinky v netradičnom podnikaní.

 

zdroj / foto: Elena Fedorková

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan