Móda|10.07.2019|16:40
Dokonalé a krásne blond vlasy vďaka profesionálnej starostlivosti

Platinové blond vlasy za ktorými túži každá žena.

Blond odtieň vlasov stále patrí medzi najžiadanejšie farby. Niet divu, keďže táto príťažlivá farba vždy bola a aj bude najsexy farbou pre mužov. Docieliť však dokonalý odtieň, ktorý nemá v sebe odlesky žltej, nie je jednoduchým procesom. Máme pre vás mile dámy skvelú správu! Platinový blond sa dá získať už len jedným sedením u kaderníka. Potrebujete k tomu ale profesionála, ktorý vie čo robí. Ani jeden profesionál neodporúča dámam, aby si vyskúšali farbenie v pohodlí domova. Veci sa môžu rýchlo pokaziť a pohľad do zrkadla nemusí byť príjemný. A po žltej hrive nikto z nás netúži. Opýtali sme sa preto profesionálneho kaderníka, Tomáša Grusmana z Tondik Hairstylist , aké sú jeho tipy pre ženy, ktoré si chcú udržiavať svoju blond farbu dokonalú po celý rok.

Akú starostlivosť odporúčate pre blond vlasy? Máte nejaké špeciálne triky?

Blond vlasy sú najviac zaťažené, to je všeobecne známe. Preto potrebujú špeciálnu starostlivosť. Kvalitné vlasové výrobky predstavujú polovicu úspechu. Dámy by mali taktiež pravidelne chodiť na vyživovanie vlasov, tzv. kúry re-structure a zastrihávanie zničených končekov. 

Dá sa predísť lámaniu vlasov aj keď sú zaťažené mesiac čo mesiac zosvetľovaním?

Samozrejme sa to dá. Všetko to závisí od pravidelnej starostlivosti. Ak žena dbá na to, aby mala vyživované vlasy a navštevuje odborníka, nemá sa prečo obávať zničených vlasov.

 

Veľa žien má problém práve s tým, že pri odfarbovaní vznikajú rôzne odtiene blond. Dá sa docieliť jednotná farba pri prvom farbení?

Ak máte po ruke odborníka, tak sa všetko dá. Kaderník musí vedieť s akými vlasmi pracuje a ako zjednotiť odtiene, ktoré má zákazníčka. Nie je to žiadne kúzlo. Je to o vedomostiach a skúsenostiach. 

Máte nejaký recept na urýchlenie rastu blond vlasov?

Ako som už spomínal, kľúčovým prvkom je starostlivosť. Je ale dobré, ak sa o vlasy staráte nie len zvonka ale aj zvnútra. Vitamíny a výživové doplnky určite nie sú na škodu. Alebo je tu ešte jeden overený domáci recept :) Dajte si každý  deň 10 vlašských orechov. 

Leto je v plnom prúde. Potrebujú vlasy v tomto období extra starostlivosť?

Určite áno, keďže sú dvojnásobne zaťažené. Slnko a slaná voda zaťažuje nie len blond vlasy, ale aj ostatné odtiene ešte viac ako počas iných ročných období. Keď sa zameriame teraz len na blond vlasy, treba im venovať viac času. Najlepšie im dať pravidelný prísun vody, keďže sú viac vysušené. Výrobky na vlasy tak ako kondicionéry, masky, oleje alebo dvojzložkové kúry obsahujú vodu. Ja osobne odporúčam kúru MORPHOSIS 123, ktorá sa zažehluje infračervenou žehličkou, tým pádom sa výživné látky dostanú hlbšie do vlasu a budú mať intenzívnejší a dlhší účinok. 

zdroj@ https://www.facebook.com/tondikhairstylist/


 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan