Zdravý životný štýl|12.01.2016|07:53
Doprajte si luxus

Myslite sa seba a starajte sa o svoju pleť. Tá sa vám poďakuje a vy budete žiariť. Nemusíte spávať s bankárovým synom, aby ste si mohli dovoliť krásu. Rozmýšľajte len nad tým, že investujete do seba.

Ak ste ešte nikdy neboli v kozmetickom salóne alebo u dermatológa, mali by ste to zmeniť. Návštevy salónov krásy znamenajú dobre investované peniaze. Každá pokožka totiž prechádza pravidelnými zmenami. Raz za 28 dní je potrebné z tváre odstrániť odumreté bunky a prebudiť pleť k životu. Pravidelná starostlivosť je ideálna cesta, ako prísť opäť k zdravej pleti. Keď ale nechcete skrachovať a návšteva odborníka sa vám zdá finančne náročná, urobte tak aspoň raz za 2-3 mesiace. Aj vtedy sa vám pleť poďakuje.

Majte vždy vo svojej kozmetike očné, či hydratačné krémy. Blahodárne vplývať na pokožku musíte aj mimo salónov krásy. Nezabúdajte, že sa o seba musíte starať oveľa viac už po 20-tke.

Vyživujte z vnútra

Pleť nemusíte vyživovať len z vonku, ale aj z vnútra. Môžete do svojho jedálnička zaradiť výživové doplnky obsahujúce rybí olej a vitamín D. Posilnia pleť a dokonca aj vaše celkové zdravie.

Investujte rozumne

Nemusíte utrácať za drahé kozmetické prípravky. Veľmi dobré sú aj bežne dostupné a lacnejšie varianty čistiacich prípravkov na pleť. Zvyšné peniaze radšej investujte na odborníka v salóne.

Na čo prihliadať

Keď si už kupujete pleťovú kozmetiku, pozerajte sa na zloženie. Mala by obsahovať retinol, antioxidanty, kyselinu salicylovú, sóju a filtre proti žiareniu UVA a UVB. Výborné sú aj oleje na tvár, ktoré napumpujú vašu pokožku.

Ali

Foto: weheartit.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan