Vzťahy|26.01.2015|23:48
Doprajte si sex dvakrát do týždňa a budete zdraví

Sex je zábava, vzrušenie, rozkoš, skvelé uvoľnenie a dokonca má aj blahodárny vplyv na vaše zdravie. Ak si ho doprajete aspoň dvakrát týždenne zbavíte sa viacerých nepríjemností.

Zdravie na prvom mieste. Možno ste ani nevedeli, že si ho môžete zlepšovať aj pomocou sexu.

Sex proti obezite- hodina sexu sa rovná polhodine džogingu. Priemerne síce trvá sex okolo 25 minút, ale muži pri ňom spália 100 kalórií a ženy okolo 69. Aj to je niečo.

Proti bolesti hlavy- aj keď sa ženy zvyknú často „vyhovárať“ na bolesť hlavy a migrénu, práve sex je na toto dobrý. Istá štúdia sa na to špecializovala a viac ako polovica z 83 opýtaných žien potvrdila, že po dosiahnutí orgazmu ich hlava bolieť prestala.

Proti stresu- v dnešnej dobe je stres najväčším spúšťačom takmer každého ochorenia. Vďaka endorfínom a oxytocínu, ktoré sa z tela pri sexe uvoľňujú, mozog sa naladí na príjemnú vlnu, uvoľní sa a stres zmizne.

Imunita- ľudia, ktorí majú dvakrát do týždňa sex, majú lepšiu imunitu. Hladina imunoglobulínu A je u nich až o 30% vyššia.

Dobrý spánok- štúdiá preukázali, že po milovaní majú muži aj ženy lepší spánok. Pri sexe sa totiž uvoľní hormón prolactin a ten pomáha zaspať.

Na dobré srdce- posilňuje srdce. Keď sa budete milovať aspoň dvakrát týždenne, zníži sa riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb až o polovicu.

by Diamond, iglanc.cz

foto: tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan