Vzťahy|09.02.2015|23:12
Dvanásť vlastností na mužoch, ktoré berú čas a energiu

Čas je jediná neobnoviteľná veličina. Povedal Einstein a mal svätú pravdu. Preto by sme svoj život nemali zahadzovať s ľuďmi, ktorí nám berú energiu a mrháme s nimi čas.

Či ten človek, respektíve chlap stojí za to alebo nie, možno nedokážete zistiť hneď pri prvom rozhovore, chce to čas. Len aby ten čas nebol zbytočne predĺžený a vy ste nezistili, že ste už mohli byť niekde úplne inde.

Ponáhľa sa za zlatými časmi- niektorí ľudia sú posadnutí šťastnými koncami a zabúdajú si užívať chvíle tu a teraz. Zabúdajú na to, že žijeme v prítomnosti a že si všetky pokroky, či už vo vzťahu, práci, športe, treba vychutnávať.

Očakáva, že vyriešite jeho problém- takýto človek má v sebe zväčša veľa negatívnej energie, nevie si rady s vlastnými problémami a stále ich zhadzuje na vaše plecia. Pokiaľ včas neujdete, zavalí vás to.

Myslí si, že vzťah je jednoduchý- a že je všetko krásne, idylické, bez obetí, premáhania sa a ťažších časov. Pokiaľ si bude myslieť, že ním bude iba tak plávať, nič nebude riešiť a všetko bude preňho hračka verte, že sa z toho raz zbláznite.

Dovolí, aby dôveru ovládol strach- možno vám aj chce veriť a spočiatku aj verí, ale strach ho prevalcuje. To je však začiatok zániku. Neustále sa bude pýtať, kde ste, s kým, bude volať a vyhovárať sa na to, že má strach, pretože zažil niečo zlé. Ale nie s vami. Tak prečo by ste mali trpieť vy?

Tajnostkár- tu sa stretávame s opakom strachu. Nikdy neviete, čo si myslí, čo presne robil a kde vlastne bol. Je taký tajný, až mu v konečnom dôsledku prestanete veriť.

Hrabe sa v minulosti- keď idete do vzťahu, malo by vám byť viac ako jasné, že každý má za sebou istú minulosť, ktorú už nezvráti. Je to však minulosť a neodstane sa. Pokiaľ vám ju však stále bude vyhadzovať na oči, utekajte.

Niečo za niečo- urobí pre vás niečo a je to dokonca pekné? Ale očakáva tiež. Hocičo. Že mu to jednoducho nejako oplatíte. V tomto prípade chce pravdepodobne viac brať, ako dávať.

Nemá čas- vzťah je ako záhrada, kvetina, živočích. Obrovské klišé, ale pravdivé. Treba sa oň starať. A pokiaľ si už ani na to nedokáže nájsť čas, asi mu za to nestojí.

Alebo si urobí čas len na to príjemné- vo vzťahu by mal byť ochotný byť pri vás aj v tých horších chvíľach. Nielen, keď je vám spolu dobre. To asi nepotrebuje žiaden iný komentár.

Hovorí, keď by mal počúvať- ženy chcú od mužov často len to, aby ich vypočuli. Nemusia prinášať riešenie, stačí, že budú počúvať.

Brzdí vás- aj napriek tomu, že máte vzťah, mali by ste mať priestor pre uskutočňovanie si svojich snov. A byť sami sebou. Nepotláčať to, čo chcete. Lebo akonáhle to začnete robiť, nebudete šťastní.

Považuje predošlé vzťahy za zlyhanie- zjavne sa stále nedokáže zmieriť s tým, že sa skončili a ako sa skončili.

Naša druhá polovica by mala byť tá, ktorá vás podrží, nemení vás a je to človek, na ktorého sa môžete vždy a vo všetkom spoľahnúť.

by Diamond, firstclass.cz

foto: tumblr

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan