Móda|23.11.2017|13:37|GALLERY
FERO MIKLOŠKO oslávil 20.výročie pompéznou fashion show

Druhá časť výročnej kolekcie značky MIKLOSKO predstavená v Bratislave v reprezentatívnych priestoroch jedného z najkrajších palácov mesta zavŕšila rok osláv ateliéru najznámejšieho slovenského dizajnéra. Dvadsiate výročie módny návrhár Fero Mikloško uzatvoril pompéznou fashion show, ktorú okrem pozvaných hostí mohli sledovať on-line aj fanúšikovia vďaka mediálnemu partnerovi - časopisu EMMA.  


Kombinácie vzorov a štruktúr tento krát spájala večne elegantná čierna, ktorá sa za posledné obdobie v kolekciách Ateliéru MIKLOSKO objavila častejšie. Kokteilová a spoločenská sezóna 2017/18 sa v očiach dizajnéra ponesie jednozančne v znamení luxusnej ženskosti, rafinovanej opulentnosti a v štýle “future retro“. Dizajnér vyzdvihol svoje dlhodobo obľúbené prvky, vzory a materiály: lurexový brokát, potlačený hodváb, žakar, plisé, tyl vyšívaný flitrou a taktiež zdobený štrasovými kameňmi, flitrové látky s grafickými vzormi či jemnými ornamentmi, prírodné kožušiny a doplňujúce zmesové materiály. Väčšinová časť kolekcie označená ako “NOBLISSIMMA“ ponúkla niekoľko jedinečných kúskov v podobe kokteilových a večerných šiat, pre ktoré bola prítomnosť obľúbených flitrov samozrejmosťou.


 

Pre luxusnú pohodu či neformálny oddych pre ženy aj mužov zbolil Fero Mikloško opäť autorskú, ale opačnú, bielo čiernu  potlač tvorenú symbolmi svojej tvorby a značky po názvom “KOMIKS SILQUESSE“, pozostávajúcu z aktuálne trendových kúskov v štýle hodvábnych pyžám a županov.

Záver patril veľkej svadobnej róbe vytvorenej z nariasenej sukne a topu vykladaného štrasmi v jednotnom bielom, bodkovanom tyle

Veľké tašky efektne zaujali vďaka striebornej a čiernej trblietavej tkanine v kombinácii s prírodnou kožou v rovnakej farbe. Malé večerné kabelky navrhnuté ako spojenie rešpektujúce potrebu moderných technológií (pohodlne chrániace napríklad smartfón Zenfone4) a praktickej elegancie boli neprehliadnuteľné vďaka luxusným materiálom a štýlovému prívesku ASUS. 
Metalické zlaté a strieborné, ale aj hladké čierne vysoké elastické čižmy zjednotili kolekciu a zároveň podrthli celkový dojem zvodnej sofistikovanosti.  
Zaujímavými spomedzi pozvaných VIP hostí boli – samozrejme okrem Fera Mikloška – aj ďalší ambasádori značky ASUS – spevák Adam Ďurica, blogerky Linda Babušík Adamčíková (LAPKINN) a Ivana Petrušová (SWEET LADY LOLLIPOP), stylistka Zuzana Kanisová, progamerka Eva “kRAViCkA“ Urbanová či český youtuber Jan Macák alias MenT.

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan