Media|05.05.2019|21:13|VIDEO
 

Jeden z najobľúbenejších festivalov opäť hosťuje hudobné legendy.

Multi-žánrový hudobný festival sa organizuje v Ostrave už od roku 2002. Program na 20 scénach prinesie cez 350 programových bodov – viac než 120 zahraničných a domácich kapiel taktiež diskusie v rámci medzinárodného fóra Meltingpot, ďalej divadlá, workshopy, filmy, výtvarné inštalácie a ďalšie aktivity. Osemnásty ročník festivalu Colours of Ostrava prebehne od 17. do 20. Júla 2019 opäť v úchvatnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic.The Cure, Florence + The Machine, Rag'n'Bone Man, Years & Years, Rosalía, MO, ZAZ, Mogwai, Tom Walker, Mariza, John Butler Trio, Richie Hawtin CLOSER, Shaka Ponk, Xavier Rudd, Ólafur Arnalds, Lewis Capaldi, Calypso Rose či Kronos Quartet, to sú hlavné lákadlá tohtoročného festivalu

Najväčším splneným snom tohtoročného festivalu Colours of Ostrava je sobotňajší koncert legendárnych The Cure. „Snažili sme sa o nich dlhých desať rokov. Je to vlastne kapela, ktorú bolo v histórii Colours of Ostrava najnáročnejšie dostať do Ostravy. Podarilo sa to až teraz a bude to veľký sviatok,“ hovorí riaditeľka festivalu Zlata Holušová. Robert Smith, frontman legendárnej skupiny The Cure oslávil tento rok svoje 60. narodeniny a bol uvedený do Rock&rollsiene slávy odpáli šou, ktorá bude trvať viac než 2 hodiny. Florence + The Machine je tiež skupina, ktorá bude mať v Česku svoju premiéru.


Energetické tanečné elektropopové trio Years&Years, ktoré bolo niekoľkokrát nominované na Brit Awards doplňuje zostavu hlavných hviezd na tohtoročnom festivale. Videoklipy kapely sú extravagantné a spevák Olly Alexander patrí k ikonám dnešnej doby a neskrýva svoju sexuálnu orientáciu. Album Palo Santo skúma život na vzdialenej planéte, kde sú ľudské bytosti považované za vzácnosti. Po hudobnej stránke ale zostáva skupina nohami pevne na zemi a sú verní hédonistickému synthopu 90. rokov v kombinácii s R&B.


Ďalší obrovský úspech, ktorý sa podaril organizátorom je, že privedú na pódium veľkú hviezdu súčasnej svetovej hudby, britskú kapelu Florence + The Machine. Na čele kapely stojí speváčka Florence Welch, ktorá je „majiteľkou“ najpôvabnejšieho hlasu, ktorý je možný počuť na pódiách. „Chcem aby moja hudba znela ako keď vás vtiahne pod hladinu oceán a vy nemôžete dýchať. Je to niečo, čo vás obklopí, pohltí a úplne naplní. A vy buď vybuchnete alebo zmiznete,“ povedala Florence Welch, ktorá sa stala miláčikom aj pre módnych návrhárov. Ich koncerty sú povestné obrovskou energiou.


Fascinujúci britský spevák Rag´n´Bone Man, ktorého preslávili hity Human a Skin je ďalšou hviezdou Colours of Ostrava. Jeho piesne z rádií pozná azda každý. Strhujúcu hudobný zážitok čaká každého návštevníka, ktorý sa zúčastní na jeho koncerte. Milujem príbehy, milujem Johnyho Casha a tradičnú folkovú hudbu taktiež ako blues. Ak chcem, aby mi ľudia verili čo spievam, musím pieseň spievať s presvedčením. A k tomu musím tej pesničke veriť aj ja sám,“ povedal spevák.

Vstupenky na Colours of Ostrava 2019 sú v predaji na festivalovom e-shope www.colours.cz.

Klaudia Fiolová
zdroj@ Colours of Ostrava, TASR

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan