Media|03.03.2018|15:13
Film Tlmočník spája generácie

Komička Evelyn „prepadla“ selfičkománii s oscarovým režisérom Jiřím Menzelom.

Do slovenských kín vstúpil 1. marca nový film Martina Šulíka s názvom Tlmočník.

Snímka, ktorá mala svetovú premiéru 23. februára na Medzinárodnom filmovom festivale Berlinale, priniesla jedno veľmi vzácne nové priateľstvo do života jednej z filmových postáv, komičke Eve Kramerovej alias Evelyn. Tá si na pľaci na prvý pohľad padla do oka s legendárnym oscarovým režisérom Jiřím Menzelom, ktorý jej hneď navrhol tykanie.


Láska k humoru skrátka spája okamžite a naprieč generáciami.

Pán Menzel  bol veľmi vtipný. Pracovať s ním je ozajstný zážitok a má môj obdiv. Mám s ním asi 100 selfíčiek a také fotky si človek rozhodne pripne na nástenku,“  vyznáva sa Evelyn, ktorá sa ako komediálny samorast dostala prvýkrát do „vážneho“ filmu. „Musím priznať, že som mala veľkú trému, čo je asi pochopiteľné, keď točíte s takými talentovanými ľuďmi.  Režisér Martin Šulík má super energiu. Stále mi hovoril,  aby som neafektovala, nakoľko mám k tomu sklony. Je prvý človek, ktorý to odo mňa chcel, tak som zvedavá, či sa  to podarilo,“  spomína na minuloročné nakrúcanie Evelyn. V novom filme stvárnila dobrosrdečnú masérku Bertu, takže ju neminula ani šteklivá masážna scéna.


Na jej masérskom stole sa ocitol nikto menší než Najlepší európsky herec roku 2016, Rakúšan Peter Simonischek, dnes už medzinárodná filmová hviezda známa z filmu Toni Erdmann. Ešteže jej s masážou pomáhala kolegyňa Anna Rakovská. „Najprv to bolo rozpačité. Pán Simonischek je profík a neošíva sa. Hneď sa vyzliekol do naha. A my sme nevedeli, kam sa pozerať! Chichúňali sme sa ako dve adolescentky.  Ale potom sme si teda dali olejček na ruky a išli sme na to,“ opisuje svoju „náročnú“ scénu Evelyn.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan