Blogy|GingerNomad|02.03.2015|14:34

Nie je nič lepšie ako nerobiť nič. Teda, pokiaľ to nie je pravidelne. Niektoré sme až príliš aktívne a pojem lazy days nám nehovorí nič. Radšej ako sedieť na pohovke s čajom a pútavou knihou, neustále utekáme za dobrodružstvom. Buď sme stále strašne zaneprázdnené novými projektmi, prenasledované výsledku-chtivými klientmi alebo sa ventilujeme kdesi na lezeckej stene.

Ale verím tomu, že aj tie najhyperaktívnejšie šialené tvory potrebujú niekedy vypnúť. Predstavte si sychravý a chladný deň. Asi to nebude až také náročné, keďže takéto dni žiaľ zažívame pomerne často. Spoza okna sa na vás valí ďalší megamrak a kropaje dažďa vám nechcú umožniť vyteperiť sa z domu. A tak vám neostáva nič iné, ako užívať si domácu pohodu. Uvaríte si svoje obľúbené špagety s kečupom (žiadne steaky ani sushi, je to predsa váš lazy day!) a vytiahnete zaprášený Vogue z 84- tého, čo ste kúpili v antikvariáte v Paríži v 95-tom.

Predstavujete si to? A čo máte pri tom oblečené? Nad tým ste sa asi nezamysleli, že? Nevadí, vôbec vám to nemám za zlé. Lebo je celkom logické nezaujímať sa o to, či máme na sebe ružové alebo sivé tepláky, keď nás nik okrem Dunča nevidí. Za túžbu po lazy days sa netreba hanbiť. Niektoré môžu byť dokonca lepšie, ako tie strávené napríklad na dvojhodinovom obede a hodinovej káve s kolegami.  Neraz sa kde tade omieľa výraz dress to impress. A je jasné, že si obliekame tie červené minišaty, pretože sa chceme páčiť. Chceme sa zapáčiť nielen sebe, ale aj svojmu partnerovi či nebodaj jeho mame.

Ale čo my? Alebo Dunčo? Možno so mnou nebudete súhlasiť, ale v prvom rade sa musíme páčiť samé sebe. Musíme sa konečne ráno pozrieť do zrkadla bez toho zhrozeného “preboha“. Lazy days by mali byt synonymom šťastia, pohody, relaxu a dobrej nálady. Ja neviem ako vám, ale mne vie pekný outfit zlepšiť náladu vždy. A preto, aj keď ste doma samé alebo s dlhoročným priateľom, nedávajte si 10 ročné legíny s dierami na každom centimetri. :)

Čo na seba, aby sme aj v jednoduchom domácom prostredí vyzerali a pôsobili extraordinárne?

1.     Pyžamá

Pyžamo H.I. S.

Od raňajok po večeru v pyžame? No a čo! Hlavne nech je pekné a pohodlné. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.    Župany

Šedý župan Next

Tie by som neodporúčala mať na sebe celý deň, každopádne majú v sebe nejakú magickú schopnosť, že sa v nich vždy cítime ako v bavlnke.

3.   Voľnočasové súpravičky

Súprava na voľný čas Harmony

Tie súpravy, to je ozaj skvelý vynález. Zaručene sa nikdy netreba trápiť nad tým, akú mikina sa nám k nohaviciam hodí. 

4.     Mikiny

Čierna mikina La redoute

Ružová mikina Ellos

Mikiny sa hodia na každú príležitosť, na opekačku s priateľmi, tie elegantnejšie aj do kina a určite si nájdu svoje miesto aj pri krbe alebo pred telkou.

5.    Papučky

 Šlapky Next

Papuče - baleríny Next

Papučky sú sexi! Nielenže sa tak volá slovenská kapela, ale niečo pravdy na tom asi ozaj bude. A ak nie sú vyslovene sexy, minimálne sú rozkošné a k domasedskej móde jednoducho patria. 

Čokoľvek si na nič nerobenie dáte na seba - hlavne sa treba držať hesla: pohodlne, uvoľnene a stále vo veľkom štýle! :)

 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan