Blogy|Ela|13.03.2015|19:27

Taký obyčajný piatok 13., vravela si. Vonku bolo od rána zamračené, klasicky pripomínajúc sobotný výlet na južné pobrežie britských ostrovov.

Hľadela do misky so špenátovou polievkou a čakala kým do slížov nakúskovaná zelená hmota vychladne a ona sa bude môcť pokojne najesť bez obáv, že jej jazyk zostane citlivým. V tom bola expert. Občas uvažovala, či pravidelné drevenenie jazyka nebol trestom za neustále tiché tliachanie do tmy o bezútešnosti jej citového života. Miešala si polievku lyžicou a myslela na tie štyri čísla. Čísla, ktorým vďačila za najkrajší pohľad aký si podľa vlastných myšlienok, v celej svojej pokore k spontánnemu kontaktu ani nezaslúžila. V pozadí znela nejaká politická diskusia a niekde medzi "rozumiem pán minister" a "dovoľte mi prerušiť vás pán minister", v prítmí miestnosti menšej než úložný priestor pre metly v dome Harryho Pottera na Prívatnej ceste, odohrával sa pre ňu najkrajší momemt dňa. Možno najsilnejšia chvíľa vôbec. To všetko niekde medzi jej túžobným "prosím" a jeho nevysloveným "chcem".

Ale chápte. Dnes vám muž nepovie, že nemá záujem. Dnes si vás jednoducho zablokuje na facebooku. To sú oni. Gentlemani 21.storočia.

V tom zazvonil zvonec a zahrali Roxette.

Ela.

 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan