Halloween za dverami

Makeup je niečo, čo by mala žena považovať za rituál pri rannej očiste. Plní určitú ochranu pleti pred poveternostnými vplyvmi a zároveň nás robí ešte krajšími. Samozrejme ak ten makeup nie je prehnaný či nevhodný, potom to má skôr opačný efekt.  Vyzeráme škaredšie.

Makeup zohrával dôležitú krášliacu úlohu už v minulosti. Je asi prirodzené, že ženy sa chcú páčiť a byť obdivované. Je to príjemné a robí to ženy ženami.  V dávnej minulosti využivali ženy rôzne zdroje. Napríklad si farbili pery malinami, tvár si potierali močovinou, mala bieliaci efekt, či uhlíkom si maľovali linky.

Makeup má svoj vývoj, svoju históriu a nie vždy bol taký jemný k ženskej pokožke ako dnes. V jednotlivých jeho vývojových etapách spôsoboval  až zdravotné problémy. Chvalabohu to už je história.

Halloween je spájaný s maskami a tiež s výrazným líčením. Je to chvíľa, kedy sa môžete skvele odreagovať. Či už pocitovo ale tiež imidžovo. Nebáť sa byť na chvíľu niekým iným proste rozprávkovou bytosťou. Dajú sa aplikovať rôzne trendy ale tiež techniky líčenia. Skúsená vizážistka, vie vyčarovať priam umelecké diela, ktoré je ľúto odmaľovať. Niektoré inšpirácie sa dajú čerpať aj z módnych prehliadok, kde je často veľmi výrazné až extravagantné líčenie, ktoré nie je príliš vhodné na bežné nosenie. Tvár bude živým chodiacim obrazom. Dajú sa zachytiť rôzne nálady, myšlienky či predstavy. Tvár sa stáva na moment maliarskym plátnom. Ceruzkou a štetcom sa vykúzlia úžasné obrazy.

Tiež sa dá inšpirovať rôznymi trendami v líčení. Napríklad ak je hitom v líčení fialová, dá sa to prevteliť do halloweenovského líčenia.

Halloweenovské líčenie môže byť rôzne. Oči môžu byť pomaľované rôznymi obrázkami, pery nezvyčajne namaľované, ale pokreslená môže byť celá tvár. Fantázii sa medze nekladú. Halloween si jednoducho žiada odvahu, originalitu, rituál, nezabudnuteľnosť a jasnú výstrednosť.

 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan