Media|26.09.2018|14:54
Hipsteri: nadčasový bradatý štýl

Slovo, ktoré sa do slovenčiny vrútilo ako hurikán a ostalo v nej. Stáva sa čoraz populárnejším a mnoho ľudí ani nevie, čo si má pod ním predstaviť. 

 

Pojem hipster nie je nový. Objavil sa v 20-tych rokoch minulého storočia, kedy označoval ľudí počúvajúcich určitý druh džezu. Dnes sú hipsteri prevažne mladí, inteligentní a sčítaní ľudia s veľkou chuťou tvoriť. Neprehliadnuteľným je ich štýl, ktorý z nich robí spoločenskú subkultúru. Spoznáte ich podľa retro štýlu obliekania, bicykla, hrubých okuliarov, klobúkov, dlhších vlasov a brady.

 

Z módy nevyjde

Mužská brada bola od dávnych čias symbolom cti, mužnosti aj spoločenského postavenia. Naši predkovia poznali aj iné jej výhody – udržiavala telesnú teplotu a chránila jemnú pokožku okolo úst. Vypestovať si peknú a bohatú bradu sa môže javiť ako ľahká úloha, no nie je to celkom tak.

 

Ak ale chcete mať dokonalú bradu, musíte sa jej venovať. Nákupný zoznam môže byť dlhší, veď investovať do seba treba. Hustý porast neraz bráni hydratácii, čo vedie k svrbeniu, začervenaniu a citlivosti, dokonca sa môžu začať objavovať aj suché šupinky. Oleje či balzamy na bradu sú tu jednoznačne potrebným kúskom. Bradu nielen hydratujú a vyživujú, ale starajú sa aj o citlivejšiu pokožku pod ňou. 

 


 

Rozmaznávajte ju

Základná starostlivosť o bradu začína pri pravidelnom umývaní. Ako prvý krom je treba siahnuť po šampóne. Podobnú službu urobí aj čistiaci gél na bradu, pretože bradu vyčistí a zmäkčí chĺpky. Na úpravu a odstránenie nežiadúcich chlpov poslúži zastrihávač vlasov aj fúzov. Vďaka nemu docielite vytúžený vzhľad o niečo rýchlejšie.

 

Na skrotenie fúzov i brady sa používajú kvalitné vosky. Kozmetické sady, ktorých je v ponuke stále viac a viac, obsahujú základné produkty, s ktorými bude starostlivosť o bradu podstatne jednoduchšia a výsledok bude vynikajúci. 

 

Muži s pestovanou a upravenou bradou pôsobia na ženy ako magnet. Pestovanie takéhoto imidžu zaberie trochu viac času, ale výsledok stojí za to!

 

Zdroj foto: Shutterstock.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan