Domácnosť|25.10.2017|17:16
HP má v ruke tromf, predstavilo nové portfólio zariadení Spectre

HP Inc. dnes odhalilo novinky zo svojho prémiového radu pre koncových zákazníkov v podobe novej generácie laptopov HP Spectre 13 a HP Spectre X360 13. Tieto nové zariadenia, ktorá dostali elegantnejší hranatejší dizajn a samozrejme tiež poslednú generáciu procesorov, dlhšiu životnosť batérie a vynikajúce displeje, predstavujú posledný z radu krokov, ktoré viedli k úspechu HP na trhu s prémiovými PC.

Druhá generácia modelu HP Spectre 13 - ktorý je teraz najtenším dotykovým laptopom na svete1 – umožní používateľom pracovať úplne bez obmedzení a užiť si veľa zábavy vďaka FullHD displeju2 a hlasitejšiemu zvuku. Sofistikované zariadenie poháňa 8. generácia štvorjadrových procesorov Intel® Core™3.

Oceňovaný laptop HP Spectre X360 teraz ponúkne najdlhšiu životnosť batérie u štvorjadrového konvertibilného zariadenia na svete4 bez toho, aby musel zľaviť na štýle alebo odolnosti. Okrem toho dostal vylepšené zabezpečenie v podobe voliteľnej integrovanej obrazovky s ochranou súkromia.

Slovenská pobočka HP bude v lokálnej kampani aj naďalej klásť dôraz na spojenie krásy a funkčného dizajnu, ktoré patria medzi hlavné kritéria pri vývoji nových počítačov. Svoju tvár prepožičiava novému radu prémiových produktov rovnako ako tomu predchádzajúcemu Miss World a filantropka Taťána Gregor Brzobohatá.

"HP teraz ponúka najtenšie dotykové laptopy na svete a zároveň stanovilo nové štandardy v životnosti batérie, zabezpečení a dizajne," povedala Anne-Sophie Hadberg, riaditeľka consumer personal systems EMEA, HP Inc. "Naše portfólio zariadení HP Spectre premení segment prémiových PC a ponúkne zákazníkom jedinečnú užívateľskú skúsenosť, ktorá má za cieľ podporiť kreativitu a umožniť, aby sa výborné nápady mohli stať skutočnosťou."

"HP so svojimi pôsobivými prémiovými laptopmi neustále prekonáva moje očakávania a ponúka presne to, čo je pre užívateľa najdôležitejšie - výkon, dizajn a výdrž batérie," povedal Patrick Moorhead, prezident a hlavný analytik zo spoločnosti Moor Insights & Strategy. "Nové laptopy HP Spectre ďalej ukazujú, ako HP hľadá nové cesty, aby zostalo na čele trhu s prémiovými PC."

 

Úžasne tenký HP Spectre 13 nerobí žiadne kompromisy čo týka prémiovej výbavy, samozrejmosťou tak sú tenký rámik a vysoký výkon. Detaily tohto zariadenia:

 • Prémiový design: Zariadenie je vyrobené z CNC obrábaného hliníka a uhlíkových vlákien a bude dostupný v keramickej bielej farbe so svetlo zlatými leštenými prvkami alebo v matnej tmavej šedo striebornej s medenými leštenými prvkami. Ďalej má len miniatúrne rámčeky okolo dsipleja chráneného sklom CORNING® Gorilla® Glass NBT.
 • Útok na zmysly: Reproduktory sú umiestnené nad podsvietenou plnohodnotnou klávesnicou kompletne vypĺňajúcu priestor od jedného kraja k druhému, vďaka ktorým si užívateľ vychutná čistý zvuk a pohodlné písanie.
 • Postavený pre najvyššiu možnú produktivitu: rýchly chod s najnovšou 8. generáciou procesorov Intel® Core ™ i5 a I73, veľa úložného miesta s až 1TB PCIe SSD9 a bleskový multitasking s až 16GB LPDDR3 pamäťou.
 • Väčší výkon batérie na milimeter: Až 11,5 hodinová výdrž na batérii5 a nabitie z nuly na 50 percent iba za 30 minút s HP Fast Charge 6.

Vylepšený HP Spectre X360 stojí opäť na pomedzí medzi laptopom a tabletom a zároveň ponúka naozaj vysoký výkon vďaka štvorjadrovým procesorom, výdrži na batérii až 16,5 hodiny5 a novú integrovanú obrazovku so zabezpečením súkromia. Detaily tohto zariadenia:

 • Ešte vybrúsenejší ikonický dizajn: Hliníkové šasi s hranatými líniami vyrábané na CNC strojoch bude dostupné v prírodnej striebornej alebo matnej tmavej šedo striebornej farbe s medenými prvkami a v ponuke sa objaví aj limitovaná edícia v ružovo zlatej farbe.
 • Vynikajúci displej: Displeje s 13-palcovou uhlopriečkou a až FullHD rozlišením2, minimálnymi okrajmi a odolným sklom CORNING® Gorilla® Glass NBT prináša výnimočný divácky zážitok.
 • Tenký, ale poriadne nadupaný: Tvorcovia a neúnavní pracovníci budú nadšení z optimalizovaného chladenia, výkonu najnovšej 8. generácie procesorov Intel® Core™ i5 a I73, až 16GB LPDDR3 pamäte a až 1TB PCIe SSD9 úložísk, na ktoré sa pohodlne zmestia ich umelecké diela, vzácne spomienky aj nekonečné množstvo zábavy.
 • Zabezpečenie a pohodlie: Medzi bezpečnostnými prvkami nechýba snímač odtlačkov prstov umiestnený na strane pre čo najjednoduchší prístup, voliteľná integrovaná obrazovka HP Sure View so zabezpečením súkromia u variant s Full HD7 displejom (len v striebornej verzii), ktorá rýchlo zabráni nechceným pohľadom v čítaní informácií z obrazovky stlačením jediného tlačidla, a FHD IR kamera HP Wide Vision, ktorá počítač odomkne aj pomocou funkcie rozpoznania tváre.
 • Všestranné umelecké plátno: Pero Windows Ink Certified8 prináša prirodzenejší pocit z kreslenia a písania vďaka simultánnemu použitiu s dotykovým ovládaním. Pri naklonení je pero citlivé na zmeny tlaku a umožní presnú prácu v akomkoľvek móde. Pod perom je zabudovaná batéria s nabíjaním cez USB-C™, ktorá užívateľovi umožní po 15 sekundách nabíjania až 198 minút prevádzky10.

Cena a dostupnosť nových zariadení HP Spectre11

 • HP Spectre 13 Laptop bude na Slovensku dostupný od novembra za cenu začínajúcu od 1329 eur.
 • HP Spectre X360 bude na Slovensku dostupný od novembra za cenu začínajúcu od 1139 eur.

 

foto: HP

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan