Domácnosť|11.06.2018|19:37
Hračky, ktoré majú deti najradšej

Stavebnica Malý konštruktér láme rekordy

V roku 2017 bola na slovenský trh uvedená nová značka stavebníc, ktorá prekonala očakávania všetkých hračkárskych nadšencov. Stavebnica Alexander Malý konštruktér je vyvíjaná profesionálmi neďaleko poľskej Gdynie, ktorí majú s výrobou hračiek viac ako 40 ročné skúsenosti a vynikajú tiež v objeme produkcie. Stavebnica Malý konštruktér ovládla hračkársky trh hneď dva roky po sebe a stala sa Hračkou roku 2016 v Poľsku a Hračkou roku 2017 v Českej republike.

Malý konštruktér sa vracia ku koreňom a pravému zmyslu hračiek, ktorým je zabaviť a zároveň aktívne zapojiť deti do hry, ktorá ich navyše pripravuje na najrôznejšie životné situácie. Pevná kovová stavebnica na vysoko konkurenčnom hračkárskom trhu trhá rekordy predaja práve vďaka svojim realistickým témam. Inšpirovala sa ako ročnými obdobiami, tak najrôznejšími povolaniami a činnosťami. Deti si tak môžu zostaviť svoj vlastný traktor či pluh a vyskúšať si, ako to chodí s jarnými prácami na poliach alebo spoločne so stavebnicou Malý konštruktér - Polícia rozpoznávať skrytá úskalia cestnej premávky.

Stavebnica je najvhodnejšia pre deti od šiestich do ôsmich rokov. Na svoje si ale prídu aj rodičia, ktorým Malý konštruktér môže pripomínať ich mladosť a legendárnu stavebnicu Merkúr. Radi sa potom zapoja do zostavovania nakladača, lietadla alebo kombajnu. Stavebnice sú roztriedené podľa tém na stavebné stroje, poľnohospodárske stroje, záchranné zbory a ďalšie. Ich rozdelenie nájdete v popise hračky. Stavebnice je možné medzi sebou ľubovoľne kombinovať, fantázii sa medze nekladú. Do hľadáčika rodičov sa stavebnica dostala tiež vďaka svojej cenovej dostupnosti. Jednotlivé modely sa dajú zaobstarať už od 5,56 € a pritom si zachovávajú vysokú kvalitu spracovania.

Malý konštruktér nechal priestor pre kreativitu a konštrukčné schopnosti detí. Rozvíja technické zručnosti, od ktorých sa v posledných rokoch skôr upúšťalo. Obrázkový návod, skrutky a imbusový kľúč trénujú logické uvažovanie a zdokonaľujú jemnú motoriku. Vlastnoručne stvorené hračky majú pre deti hlbší význam a naučia sa tak viac si vážiť veci. Hračky postavené zo stavebnice sú jednoduché, pevné a funkčné a môžu slúžiť pre mnoho hier. Ich obľúbenosť je daná aj tým, že hračky kopírujú reálny život. Mnohé deti radi napodobňujú vo svojich hrách rodičov či snívjú o svojom budúcom povolaní. Malý konštruktér má za cieľ predovšetkým vzbudiť v deťoch kladný vzťah k technike. Vďaka svojmu inovatívnemu prístupu avšak oslobodenému od módnych výstrelkov, je stavebnica Alexander Malý konštruktér ašpirantom na víťazstvo v súťaži Hračka roka aj v nasledujúcich rokoch.

Výhradným dodávateľom stavebníc Alexander Malý konštruktér do českých a slovenských obchodov je firma Pexi, ktorá značku Alexander zastupuje v ČR a SR už od roku 2007. Hry (vrátane plastových dielov) sú vyrábané v Európe vo vlastnej továrni Alexander podľa európskych noriem a spĺňajú vždy aktuálne bezpečnostné predpisy. Celý sortiment stavebníc nájdete na e-shope.

 

foto: shutterstock.com

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan