Media|06.03.2017|14:21|VIDEO
 

Jeden z najočakávanejších komiksov prichádza do slovenských kín.

Finálny príbeh Wolverina, ktorý dostal divákov po celom svete prišiel konečne aj do slovenských kín. Úspešné pokračovanie príbehu Logana, ktorý je známy z X-Menov sa vracia na plátno, nie však v dokonalej kondícii, ako boli fanúšikovia zvyknutí. Jeho schopnosť uzdravovania pomaly vyprcháva a elánom tiež neprekypuje. Naviac je na všetko skoro sám. Charles Xavier, známy tiež ako Profesor X, ktorý je ale vážne chorý. Stráca pamäť a trpí nebezpečnými záchvatmi ohrozujúcimi jeho okolie. Spoločne sa ukrývajú v opustenej továrni na americko-mexickej hranici. Ich utajenie sa však nečakane skončí, keď sa objaví Laura, dievča, ktoré vyniká rovnakými schopnosťami ako Wolverine a v pätách má naviac neľútostných prenasledovateľov, ktorí sa jej snažia zmocniť. Vo chvíli, kedy Wolverine a Profesor X prijmú Lauru „do rodiny“, stávajú sa z nich štvanci, ktorým ide po krku veľmi brutálny a vytrvalý nepriateľ. Hrdinovia na úteku majú k dispozícii len zvyšky síl starých X-menov a Laurine schopnosti, ktoré však ona sama ťažko zvláda. A tak prichádza čas, aby Wolverine v sebe našiel silu nielen na boj, ale na to, aby Laure odovzdal svoje skúsenosti

Oficiálna stránka čsfd.cz zaradila tento film medzi 15.najlepších snímok v histórii, vďaka hodnoteniám a recenziám uverejnených na tejto stránke. Nadmieru spokojní sú okrem bežních divákov aj filmoví kritici, ktorí nevedia vynachváliť pokračovanie obľúbeného komiksu.

Novinkou tejto časti je aj to, že sa tento film stal R-kovým, čo v preklade znamená, že po dlhej dobe spracovali komiks spôsobom, že ho smie navštíviť mládež do 16 rokov iba v sprievode dospelej osoby. Pričom väčšina komiksových spracovaní je určených pre deti od 13 rokov. Vyzerá to ale tak, na základe tržieb, že filmoví tvorcovia urobili veľmi dobrý krok, čím sa zisky doteraz vyšplhali na neuveriteľných 238 mil. dolárov.

Na slovenskej prepdpremiére, ktorá sa konala v Bratislave v CinemaCity nechýbali známe tváre zo slovenského šoubiznisu a verní fanúšikovia komiksov. Film plný akčných scén, humoru a zaujímavej zápletky nepochybne zaujal každého diváka.

Klaudia Fiolová
zdroj @YouTube, FunFace

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan