Móda|23.01.2017|10:28
Januárové slnko

Módne tipy od našej #lechiquediplomatique

Január by mal byť mrazivým mesiacom a tento rok sa to naozaj potvrdilo. Zima na nás útočí v plnej sile. Ukázala nám to aj nedávno, keď sa teploty niekoľko dní po sebe pohybovali okolo – 20 °C. Ja som naposledy zažila takéto teploty ešte keď som bola na strednej škole. Vtedy sme všetci dochádzajúci žiaci vo veľkom dúfali, že autobus nepríde a my sa budeme môcť vrátiť naspäť domov.

Od vtedy už ubehlo pár rokov, časy sa zmenili a teraz veríme, že vlaky nebudú príliš meškať a my načas stihneme skúšku. Predchádzajúce zimy boli mierne a postupne sme si na to zvykli. O to viac sme ostali tento rok prekvapení. Našťastie, nežijeme v Rusku a teploty sa vrátili napäť od mrazivých k zimným. Dokonca v lepšie dni bolo cez obed príjemne, slnečno, a to sme si nemohli nechať ujsť.

Vtedy som mohla aspoň na chvíľu odložiť všetky dvojité vrstvy, šály, čiapky a teplé kožúšky. Ak zima trvá príliš dlho, väčšinou sa podvedome začíname tešiť na jar, a tak aspoň hodinová teplá zmena padne vhod. Ja som zimnú bundu vymenila za vestu, teplý sveter však ostal. Čiapku aj šál som nechala v aute a namiesto čižiem som si obula zateplené členkové topánky. Pre istotu som však ostala verná teplým ponožkám, lebo mať nohy v teple je v zime základ.

Celkovo túto zimu pozorujem, že sa mi páči nosiť „vytŕčajúce“ ponožky. A čím sú farebnejšie, tým lepšie. Na záver som sa ešte poistila rukavicami a takto, aj so slnečnými okuliarmi, som si užila pár teplých lúčov.

 

Všetky blogy od #lechiquediplomatique nájdete tu.

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan