Travel|18.02.2017|20:59
Jarné prázdniny na zjazdovkách

Zimná dovolenka v Rakúsku je plná zážitkov bez ohľadu na to, či si za cieľ vyberiete Štajersko alebo Korutánsko. Užite si preto zvyšok zimy na lyžiach.

TAUPLITZ


Nadmorská výška od deväťsto do takmer dvetisíc metrov nad morom zaručuje výborné snehové podmienky do neskorej jari. Masy turistov tento kút zatiaľ neobjavili. Dovolenku si môžete spestriť tiež návštevou unikátnej soľnej bane z osemnásteho storočia.

Stredisko v číslach


Zjazdoviek: 42 km

Vleky a lanovky: 16

Cena skipasu: 40 €/ dospelý

SCHLADMING DACHSTEIN


Na tratiach, kde o medaile pretekajú profesionálni športovci, sa môžete spúšťať aj vy. Možností ako tráviť čas je ale viacero. Napríklad návštevou ľadového paláca so snežnými sochami. Na vrchole ľadovca Dachstein je zas vyhliadková plošina s presklenou podlahou. Keď vám bude priať počasie, panorámu Álp zachytíte aj na fotke.

Stredisko v číslach


Zjazdoviek: 177 km

Vleky a lanovky: 78

Cena skipasu: 45,50 €/ dospelý

GERLITZEN


Opálený nemusíte chodiť len z letnej dovolenky. Toto korutánske miesto patrí medzi najslnečnejšie v Alpách u rakúskych susedov. Zamrznuté jazerá v zime slúžia bežkárom alebo korčuliarom. Národný park Dobratsch zas ponúka denné i nočné výlety na snežniciach.

Stredisko v číslach


Zjazdoviek: 52 km

Vleky a lanovky: 16

Cena skipasu: 44,50 €/ dospelý

TURRACHER HÖHE


Na zjazdovke v tejto časti Korutánska sa každý môže nechať obskakovať. Už štrnásť rokov je hosťom k dispozícii služobník alebo takzvaný butler. Prinesie vám napríklad pohár šampanského alebo niečo dobré pod zub.

Stredisko v číslach


Zjazdoviek: 42 km

Vleky a lanovky: 14

Cena skipasu: 44,50 €/ dospelý

Text: Lucia Lukušová

Foto: archív stredísk

 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan