Domácnosť|03.12.2012|09:20|GALLERY|VIDEO
JE POKER ŠPORT?

Ak sa povie šport hádam každému sa vybaví kopec driny, potu, námahy, odriekania a známej svalovice. Na druhej strane tiež dobrý pocit, zdravší život, hormóny šťastia a v neposlednom rade krajšej postavy. Ak sa niekto venuje športu cíti sa lepšie, má lepšiu kondíciu, dokáže celkovo lepšie zvládať záťažové situácie. Menej podlieha lenivosti a je úspešnejší, je spokojneší sám zo sebou a to prináša úspech i v pracovnom a osobnom živote.

Nie však každému vyhovuje tráviť hodiny v telocvični. Je dobré ak si každý nájde to, čo mu najviac vyhovuje. Môžu to byť aj prechádzky v lese, či plávanie alebo stretnúť sa s priateľmi a zahrať si nejaký kolektívny šport. Dôležitá je pravidelnosť.

Sú však športy, ktoré na prvý pohľad príliš so športom nesúvisia. Napríklad taký šach či poker.

Je to skutočne šport? Úprimne neviem prečo  ich definovať ako šport. Možno nejaká súvislosť tam je. Jedná sa tiež o pravidelný tréning. Tréning hlavy. Je to tiež súčasť nášho tela a niekedy sa na ňu zabúda. Ide o trénovanie logigy.  Tí najlepší venujú pokeru denne aj niekoľko hodín. A sú aj takí frajeri, ktorí vyhrávajú obrovské sumy peňazí.

Pri tomto druhu športu mi ale chýba tá fyzická aktivita, ktorá sa bežne so športovaním spája. Je ideálna ako sa trochu rozhýbať, keďže dnes prevažuje, že v zamestnaniach viac sedíme a menej sa hýbeme. Je to taký proti pól na vyrovnanie síl.

Ale ako som už spomenula, je dôležité vybrať si to, čo nám vyhovuje. Niekto má rád, keď sa dobre spotí, niekto zase, keď si dobre prečistí hlavu, no a práve a práve pre niekoho môže byť ideál poker. Oddýchne si od bežných starostí, potrénuje myseľ, bude sa cítiť lepšie a ešte si môže zarobiť aj peniaze. Tiež sa môže dať na profesionálnu dráhu a stať sa profi hráčom. Len pozor, aby sa to nestalo závislosťou.  Poznám aj takích, ktorí tréningu venujú denne aj 6 hodín a zabúdajú na realitu okolo seba.

Aj tu sa dá uplatniť porekadlo „športom k trvalej invalidite“.  Treba športovať tak, aby to prospelo nášmu zdraviu, či už fyzickému alebo mentálnemu!

 
Video 
 
 
 
 
Stiahni si aktuálne číslo magazínu WomanMan